Fatálne zlyhanie prevencie.

Dnes, len tak sa poflakujúc po internete, ma doslova šokoval tento článok: http://www.magazin.cz/lifestyle/2074-do-16ti-mela-4-potraty nemyslela som si, že sa rozpíšem na túto,  toľkokrát obohratú tému, ale toto sa jednoducho nedá prehliadnuť. Je o mladej dievčine, ktorá po prvý raz otehotnela v 12-tich rokoch a odvtedy absolvovala štyri potraty. Dnes má 16 rokov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (27)

Normálne je miťažko uveriť, že ešte v dnešnej dobe je ešte takéto niečo možné. Ale,bohužiaľ, je. Teraz, keď je staršia, uvedomuje si, čo znamená sexuálny život,takže by sa jej už nemalo stať, že znova neželane otehotnie. Ale človek nikdynevie.
Ak sa žene (ajveľmi mladej) podarí neželane otehotnieť, je už neskoro plakať nad rozliatymmliekom, ale takýmto prípadom sa dá veľmi jednoducho predísť, nie je to žiadnaveda, tak sa radšej pozrime na príčiny a možnosti prevencie:

Sexuálna osveta.Mnohým rodičom je proti srsti, že ich pokladíky pomaly dospievajú, akoby sinechceli pripustiť, že môžu viesť v 11 rokoch pohlavný život. Stále sihovoria, že je čas, lenže keď im decko príde oznámiť, že budú starými rodičmi,zistia, že je „pozde“ niečo vysvetľovať. Preto je podľa mňa potrebné týmtoteenagerom vysvetliť, čo je to sex, ako ovplyvní ich život a urobiť ichzodpovednými, rodič predsa nemôže dávať na svoje dieťa pozor 24 hodín. Právevzdelanie by malo deti motivovať, aby sa nenechali ovplyvniť mnohými sexuálnymimýtmi a aby s tým milovaním predsa len počkali. A keď aj nie,aspoň by „to“ robili zodpovednejšie, teda s použitím antikoncepcie.A okrem detí by sa mali vzdelávať aj rodičia, sú to predovšetkým oni, nakoho sa deti so svojimi otázkami obracajú, mali by teda byť schopní im ajodpovedať a poradiť, žiaľ, mnohí len v snahe vyhnúť sa „trápnejchvíli“ pošlú deti preč s tým, že „na to máš ty ešte čas“.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nezakazovaťinterrupcie. Nemyslím si, že je potrat dobré riešenie za každých okolností, jeto predsa zákrok, zanechávajúci zdravotné, aj duševné následky. Ale rozhodne bysa nemal stať samozrejmým riešením. Zákazom potratov sa potratovosť nezníži,len sa presunie za hranice zákona. Opäť prízvukujem- prevencia, prevencia,prevencia!!! A aj keď dôjde k neželanému tehotenstvu, mala by maťtáto žena k dispozícii inštitúciu, ktorá jej pomôže sa rozhodnúť, akotento problém riešiť. Ja zatiaľ neviem, že by niečo podobné existovalo, aleurčite by to pomohlo, najmä dievčatám a ženám, ktoré sa nemajú s kýmporadiť.

SkryťVypnúť reklamu

Toto je môjsubjektívny názor a nikto s ním nemusí súhlasiť. Ale myslím si, žekresťanské argumenty na túto tému rátajú s riešeniami, ktoré narobia skôrviac škody, ako osohu, neriešia nič, len problém presunú na iné miesto. Jasné,kebyže sa každý správa v súlade s kresťanským poriadkom, mohlo by tofungovať. Ale tak to nefunguje. Preto by sme sa mali prispôsobiť požiadavkámdoby a spoločnosti a nie trvať na rigidných presvedčeniach.

Ivana Sladkovská

Ivana Sladkovská

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

zoon politikon Zoznam autorových rubrík:  mythbusterstak trochu z iného rohuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu