Som najzaočkovanejší antivaxer

Mám besnotu, žltú zimnicu, brušný týfus, všetky hepatitídy a v krabičke od tik-takov prechovávam antimalariká

Som najzaočkovanejší antivaxer
Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Takto som sa preventívne vyzbrojil, keď som vyrazil do šíreho sveta poznávať kultúry... Zarobil som kopec peňazí, ale z toho korporátu mi prepínalo, tak že hybaj na vandrovku!... Plánoval som, že zjem všetko, čo mi naložia, budem nocovať v pralese, len tak v hojdacej sieti, plávať pod vodopádom, vypijem všetko, čo mi nalejú, aj na diskotéku pôjdem... No jednoducho, skúsim všetko!... Ešte si pamätám, keď mi sestrička na klinike cudzokrajných chorôb buchla do očkovacieho preukazu posledný štampel, ako za mnou kričala, že na HIV ešte žiadne očkovanie nevymysleli a priestrel hrudníka nerozbehám na antibiotikách. Tak tam nemám moc blbnúť a v tom diskobare neskúšať úplne všetko.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tej malárie som sa fakt bál... Keď sedíme na pive v cyklostánku v Petržalke, tak idú po mne všetky miestne komáre. Normálne na mňa stoja v rade. Je to des… S repelentom na mňa nechoďte, skúšal som aj naftu... A nič... A s takouto genetickou výbavou som mal zopár mesiacov stráviť v monzúnovej tropickej oblasti?... Gúglil som si tie príznaky, kokso, vraj hypoglykémia, hemoglobinúria s renálnou insuficienciou a cerebrálna ischémia! Ty vole, toto všetko zažijem, len preto, že chcem vidieť panamský prieplav?... Dokonca zväčšenie pečene!... Už ten široký interval, že 1-3 milióny mŕtvych ročne! To bude dosť namakaná infekcia, keď to takto ľudí kosí... Takže zopár desiatok miliónikov, hore dole, má pozitívny test a vypotí to v chatrči. A že v kombinácii s tuberou je to tutovka a je s vami Amen?... Tak toto si donesiem domov? No to určite... Okamžite mi dajte vakcínu!!!

Skryť Vypnúť reklamu

Ani choleru som si nestihol pichnúť. Hlavne tá cena ma zabrzdila... A bohvie, či by ju bolo treba, keďže vodu z kohútika v zahraničí zásadne nepijem. Ale keď som skoro spadol do Gangy, a keďže som videl, čo to narobilo s jedným známym, tak nabudúce radšej začnem práve s ňou... Tomu magorovi hráblo vo veži, dal sa na tie háre krišna nezmysly a bol sa v tom hnoji dobrovoľne vykúpať. A v rámci toho očistného rituálu, ktorý mu mal nakopnúť čakry, si možno aj trošku logol. A skoro zdochol...

Inak poviem Vám, toto vaxerské cvičenie je drahé jak šľak. Nemal som také šťastie, že mi to zatiahla firma cez služobku. Alebo nejaká nadácia, alebo nejaká iná podobná zlodejina... Poriadne som sa udrel po vlastnom vrecku. Okrem ceny za ampulku, účtujú aj aj 5 éčiek za aplikáciu, ani konzultácia nie je zadara... Nemyslite si, že Vám to šľahne kámoška na pohotovosti, alebo sused, ktorý sa vrátil z liečenia. Potrebujete pečiatku do vaxer pasu, to môže zrobiť iba špecializované pracovisko, v Kolumbii to poctivo kontrolovali... Fakt to stojí majland, ale inej cesty niet... Najväčšia pecka, aktuálne za stovku, je japonská encefalitída. Pri nej som trval na zľave a bez striekačky na pamiatku by ma odtiaľ nedostala ani SBSka.

Skryť Vypnúť reklamu

Ešte dobre, že v tej našej malebnej krajinke sa mŕtvoly hádzali do Dunaja iba v rámci vybavovania účtov. A vodu delíme na pitnú a úžitkovú... A podnebie mierneho pásma nepraje ani blanokrídlej hávedi, ktorá roznáša rôzne tropické horúčky, ktoré zväčšujú aj tie najtvrdšie pečene... Ako fakt raj na zemi... Či za to môžeme byť vďační úrovni hygieny, či tie bacily vykynoží mráz. Či kultúru národa, spoznáš podľa záchoda a my sami sme si to tu takto krásne vyčistili, neviem...

Ale ak stačí novorodencom namiešať koktejl obrna/rubeola/osýpky/mumps, premúdrelým eko-materiam naordinovať endoskopiu najhrubšou hadicou bez géliku a zvyšok populácie sem tam preočkovať tetanovkou, tak radosť žiť na tom Slovensku!... A zabije nás iba tak obezita alebo rakovina... Tak to sme fakt vyhrali!

Skryť Vypnúť reklamu

Mimochodom priatelia, vaxeri, či antivaxeri, ešte máte platnú tú tetanovku? 10-15 rokov píšu v letáčiku, ale farma firmy určite šetrili, tak by som radšej skočil za obvoďákom, už po tých desiatich... Tento soplík sa zadarilo potlačiť až tak, že už iba zriedkavo to niekto chytí. Naposledy v roku 2002, evidujeme dva prípady tetanusu, obidva skončili fatálne. A nebola to rýchlovka, tí dvaja si to fakt užili!... Tak bacha na to, dobre? Nezabudnite na tieto veci, lebo už Vám tá korona lezie na mozog.

Na prevenciu proti chrípke každý kašle, teraz je v kurze nejaký kovid. Chápem, treba ísť s dobou, ale čo taká kliešťová encefalitída!... To vám je iná pliaga! Ide o život a viete koľko stojí štát vyliečiť chlapa, ktorý to chytí?... A číha to rovno za dverami! Od marca do októbra. Kto zažil, tak sa toho malého cudzopasníka bojí viac ako svorky hladných medveďov! A áno, ani tu nafta nepomáha... To som zvedavý, kedy sa na toto vypíše očkovacia lotéria... To by som predbehol aj Krčméryho. Aj Cibuľkovej manžela... Dokonca aj pani prezidentovú a stanem sa tvárou kampane.

A teraz k veci... Mne niekto povie, že som antivaxer! Že ho huba nebolí!!!... S tým, čo mám všetko naštudované a napichané si môžem otvoriť školiace stredisko! Mám v sebe viac vakcín ako humanitárny pracovník na misii v Kongu a mne niekto povie, že kvôli takým ako ja, kolabuje zdravotníctvo? Chceš facku alebo tatranku?... Dlaňou alebo kolenom?

Okrem ramien, sa mi ušlo aj do iných partií... Na vojne mi pichli niečo do zadku... Inak toto sa mi páčilo. Volali sme to všežravka. Na stráži, v muničáku, sme si bodákom otvárali dvadsať rokov staré konzervy a nikto nemal zrýchlený presun do kadibúdky... Okrem toho to brutálne nakoplo imunitu. Spali sme v snehu, mrzlo tak, že samopal prestal strieľať a iba dvaja chalani z roty skončili na ošetrovni s chytenými prieduškami... Zvyšok si zapálil šúľanú cigu, vykašľal nejaký žltozelený bordel na buzerák alebo kapitánovi do kanád a brodil sa v záveji kľudne celú noc... Prisahám bohu, dva roky v civile to ešte fungovalo!... Toto je vakcína, ktorá by sa mala masívne očkovať! Kľudne aj dvoma dávkami!... Keď stretnem Krčméryho, tak mu podám ruku, lebo je to frajer a opýtam sa ho, čo to v tých kasárňach do nás strieľali. On bude určite vedieť...

To je asi jediný chlap, ktorý pozná rozdiel medzi aktívnou a pasívnou imunizáciou. To slovíčko „imunizácia“ mi word vysvietil ako chybu. Ešte také asi v slovníku nemá. A ani drvivá väčšina populácie... Bežne na tom chytím ktoréhokoľvek radikálneho obhajcu očkovania proti kovidu, ktorý mi niečo tliacha o slobode a zodpovednosti, a keď už moc tlačí na pílu a nechce dať pokoj, tak sa ho opýtam na základy imunológie. A zhasne... A kedy sa naposledy nechal zaočkovať proti chrípke? Dezolát jeden infekčný, arogantný!... Takto šíriť nebezpečnú nákazlivú chorobu… Nalož si rúško na tú papuľu!... To, že máš kovid pas neznamená, že si v niečom lepší…

Ja že som antivaxer?

Vieš koľko ma stáli všetky tie srandy, ktoré som pri cestovaní absolvoval? No niečo na tom asi bude, že som si nechal pichnúť celú paletu, čo mali na sklade, ale tento kovid ma zatiaľ moc neláka. Keby k tomu prišlo, tak na miestneho lekára mám zopár zaujímavých otázok… Ale neviem či by zaťal... Určite nepopieram existenciu a závažnosť, ale nejaký názor si na to predsa môžem vytvoriť… A keď už hovoríme o peniazoch, investoval som do toho plesnivého systému toľko daní, tak by som mohol aspoň jeden paralen dostať zadarmo… Dokonca aj na operáciu, po tom ako ma doriadili v štátnej, som radšej šiel na súkromnú kliniku. A pri odchode vytasil kreditku.

Už ma nebaví stále počúvať o tom, ako sa spoločnosť delí na očkovaných a neočkovaných. Na tých lepších a nejakých, vraj dezolátov... Tak mi teda povedz, môj milí očkovaný, vieš ty vôbec, čo si to dostal do pliecka?... Odpovieš, že fajnový Pfizer, 95% účinnosť, protilátky garantované na šesť mesiacov, ale kámoš tvrdí, že až deväť! Tak či tak, obaja sú safe a vakcína je sloboda a môžu ísť do reštaurácie. A aj do fitka!... A že čo by ma konečne presvedčilo a motivovalo dať sa konečne zaočkovať, urobiť tú správnu vec... Že to je jediná cesta ku kolektívnej imunite a spoločnosť nutne potrebuje, aby som sa správne rozhodol... A mysleli, že som inteligentnejší... 

Rozhodol som sa inak. Keď ma na horách poriadne prefúklo, nejaký sopeľ sa tiež prihlásil o slovo, tak teda budem zodpovedný a skočil som na test. Jeden pozitívny a jeden dosť blbý pocit som mal za sebou už v časoch, kedy vo vakcinačnom centre čakali na svoju pravidelnú dávku občania narodení v sedemdesiatych rokoch. Takže tretí pozitívny výsledok by skúmali asi aj v labáku WHO. Ale skončilo to dobre... Takže, milý môj, čo je viac, môj negatívny lajster a dve kolá protilátok alebo Tvoj takmer expirovaný kovid pas?

Ale vaxer mi skočil do reči!... Že aj test môže mať odchýlku, ľudský faktor a podobné chyby merania, že nezaočkovaní by mali byť pravidelne testovaní, ani karanténka by nezaškodila a najlepšie by bolo, aby sedeli doma na riti... Keď sa nechcú podieľať na slobode spoločnosti, zachrániť gastro a zdravotníctvo, nech nesú následky a MY, zaočkovaní, si zaslúžime, aby sme boli zvýhodnení v každom smere a ohľade... Nesmelo si myslím, že takýmto fanúšikom vakcinácie by pritankoval aj samotný Krčméry a títo „slobodní“ majú na aktuálnych číslach tiež podiel. 

Ťažko s takouto bandou. Človek nevysvetlí a mlátiť ich neslobodno... Ignorovať sa to tiež večne nedá, človek sa musí brániť. A tak nosím pri sebe medzinárodný očkovací preukaz a pri každej debate používam odborné výrazy. Na debilného vaxera to funguje a ten normálny mi dá radšej pokoj. Ale nepriateľská komunita je čoraz silnejšia, organizovanejšia, a už čo to naštudovali, takže musím zmeniť taktiku...

Jednoducho poviem, že som zaočkovaný a hotovo. Neklamem a nezavádzam. Doteraz sa nikto nepýtal, či proti kovidu a akou vakcínou. A keby by bol aj niekto tak strašne zvedavý a šiel do hĺbky, tak to otočím a opýtam sa na tú jeho tetanovku. A kvetnato mu popíšem všetky príznaky a ich časový harmonogram. A hlavne, zdôrazním to zväčšenie pečene.

Veľmi fandím vedcom a odborníkom. Hlavy študované, v bielych plášťoch, ktorí všeličo miešajú v tých skúmavkách. Škoda, že im to všetko kazí tá neschopná politická sebranka. Ktorá im do toho kecá a zo srdca im prajem nečakanú ultra rýchlu riedku stolicu, na verejnom mieste, bez možnosti návštevy toalety. Práve kvôli nim je zaočkovaná iba menšia polovica, ale to sa dalo čakať... Dotrepať tu pápeža a veriť, že to nakopne ľudí z pobožných regiónov s nízkou mierou zaočkovanosti, je rovnako neúčinné, ako tlačiť cigaretové krabičky s hrôzostrašnými obrázkami nekrózy dolných končatín. A vykrikovať, že z tej párty na štadióne nebol ani jeden PCR pozitívny, je tiež trošku drzosť... Vysnívaných 80% pre kovid nedosiahneme ani keby sme sfalšovali štatistiky, veď povinné očkovanie u detí sotva prelezie 90tku.

Ale kus negatívnej roboty čoraz viac odvádza aj tvrdé vaxer jadro, ktoré naberá na sile, ktorému aj takí ako ja musia čeliť. Škoda, keby sa starali o seba, tak možno by si veľa dezolátov, cestou na tú tetanovku, odskočilo na jednu Modernu. 

Niektorí argumentujú, že nie sú pokusné králiky farmaceutických koncernov. To je ich názor... Mne trošku vadí, že si na každú chorobu budem musieť dať dve tri vakcínky. Potom mi už nezostane čas a nálada napríklad na tú kliešťovku... Ihiel sa nebojím, sám som si pichol asi stovku fraxiparínov, posledné dávky aj za volantom na križovatke. Ale v poslednej dobe som dostal chrípku a tetanovku, takže kovid je zatiaľ iba v poradí. Ale ak zistím, čo mi to dali v tej armáde, tak si otvorím vlastné vakcinačné centrum.

Milí priatelia, prajem veľa zdravia a pekný deň

P.S. Nezapíjajte antimalariká alkoholom, šľape to na mozog a hýbu sa aj steny...

Peter Slamenik

Peter Slamenik

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  291x

"zvedavý cestovateľ, nepochopený básnik, hanblivý extrovert, diaľkový chodec, večný optimista, sklamaný idealista, trpezlivý čakateľ, hustý dobrodruh, opatrný horolezec, samouk histórie a beznádejný romantik" Zoznam autorových rubrík:  V zdravom tele z dravý duchVšeličoSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu