Kto je osobnosťou?

Prednedvnom som pre internetov dennk Inet.sk robil mal anketu o prehliadačoch, v ktorej som oslovil niekoľko slovenskch a českch odbornkov. Niektor sa vyhovorili, niektor s radosťou odpovedali a niektor sa ani neunvali vyhovoriť ;-) V každom prpade, vetkch som v kontaktnom e-maily nazval osobnosťami bez toho, že by som sa hlbie zamyslel nad tm, kto vlastne osobnosťou vbec je? Dnes pri prležitosti zverejnenia vsledkov tejto ankety, už odpoveď poznm a rd by som sa s vami o mj nzor podelil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

V tejto ankete som oslovil 18 významných ľudí, z toho čisto náhodne mi odpovedalo 10 z nich. Je mi trošku ľúto, že si na moju anketu nenašiel čas Radek Hulán. Jeho odpovede by boli určite zaujímavé. Aj tak v momente, keď som posielal e-mail s anketou, bola väčšina z nich na dovolenke. V každom prípade s odozvou na anketu som bol veľmi spokojný, navyše mi to pomohlo ujasniť aj pár vecí, takže päťročnica bola splnená na 125% ;-)

Takže koho považujem za osobnosť? Neviem ako vy, ale ja osobne dávam veľkú váhu na komunikáciu, na to ako prebieha, akým štýlom a v akej nálade. Veľmi si vážim ľudí, ktorí sú vplyvní, či majú „ohromné“ vedomosti a pritom sa s vami dokážu baviť „na vašej úrovni“. Proste ako bežný človek, nerobia nič zo seba výnimočné a sú ochotní zodpovedať každú vašu otázku, či porozprávať sa na akúkoľvek tému. Takýchto ľudí nazývam osobnosťami. Sú to ľudia, ktorí sú výnimoční, ale napriek tomu sa od nás vôbec nelíšia. Sú sami sebou a nekladú dôraz na to, čím sú alebo čo dokážu. To si veľmi cením, lebo takýchto ľudí je naozaj málo a na internete ešte menej.

Napriek tomu pár takých máme aj na Slovensku, či v Česku. Takýmito osobnosťami podľa mňa sú napríklad Peter Polakovič – môj šéfredaktor ;-), Tomáš Bella, kolega bloger Tomáš Ulej a hlavne určité čaro osobnosti vyžaruje z Viléma Máleka, šéfredaktora Interval.cz , samozrejme tých osobností je viac, ale snáď mi odpustia, že ich všetkých nespomeniem ;-)

Na záver len zacitujem výrok môjho šéfredaktora, ktorý sa mi strašne páči: „Je jedna vec, ktorá nás ľudí čo sa pohybujeme okolo internetu spája: fanatizmus! ;-)“

 A čo vy, koho považujete za osobnosť?

Michal Slančík

Michal Slančík

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Šéfredaktor internetového denníka Inet.sk, člen občianskeho združenia Internet pre všetkých Zoznam autorových rubrík:  AktuálneAnimeInternetMédiáZo súkromiaNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu