Ako som sa okašľal v SLSP

O tom, ako sa da získať "zľava" na medzinárodnom bankovom prevode.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (32)

No ja som sa pekne okašľal minulý mesiac. Účet mam vedený v Slovenskej Sporiteľni, a to študentský, takže neplatím nič. Ani za internet banking ani za SMS notifikácie (ktoré ale chodia až na druhy deň ráno - čo už, keď je to zadarmo...) atd.
Objednal som si niečo z Čiech, cez internet. Keďže sme už nejaký ten piatok v Európskej únii a nikdy sme, koniec-koncov, nemali od seba extra ďaleko, chcel som platbu zrealizovať cez internet banking. Takmer všetko platím týmto spôsobom, je to jednoduché, lacné, šetrí čas, energiu... Chyba lávky.
Po zadaní príkazu bola operácia vykonaná a ja som spokojne pracoval ďalej. Na druhy deň mi pípa SMS, že z môjho účtu bolo stiahnutých toľko a toľko. Samozrejme, že som si nič nevšimol, lebo v ten predošlý deň som robil niekoľko operácií. Keď som si ale skontroloval pohyby na učte priamo v e-bankingu, čakalo ma "milé" prekvapenie.
To, čo som si z Čiech objednal, stalo tuším 200 CZK, po prepočte na naše niečo okolo 260 SK. Ako ďalšia červená (peniaze odchádzajú) položka bolo 300 SK za medzinárodný bankový prevod, poplatok pre SLSP (!). No nič, však hlavne že sme v Únii, nie? No a tretia položka zase červená, mínus cca 390 SK, poplatok za medzinárodný bankový prevod pre prijímajúcu banku (!). Nevadí, hlavne že aj oni sú v Únii.
Suma sumarum: za tovar v hodnote 200 českých korún som zaplatil cca 950 Slovenských korún. No nič. Nevadí. Nie som typ, ktorý by silou-mocou hľadal v paragrafoch a podmienkach SLSP odstavec, nakoľko som mal byt o poplatkoch informovaný vopred... Mne je to jedno, bola to skúsenosť. Síce pekne drahá, ale musel som sa aj rehotať, lebo prijímateľ mi predtým, než som platbu zrealizoval, navrhol, aby som poslal jednoducho 200CZK poštou v obálke. A ja na to, že ne, že internet-bankingom to bude jednoduchšie a rýchlejšie.
Trt.

Juraj Sláva

Juraj Sláva

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

To, kto sme, hladame cely zivot. Dozvedame sa to bud prilis neskoro na to, aby sme nieco zmenili, alebo vobec. Zoznam autorových rubrík:  Bežné veciAko som prežilFilmovy klub

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu