Španielska Andalúzia - očarujúci a nezabudnuteľný kaňoning

Písmo: A- | A+

Obrovská krajina akou je Španielsko má čo ponúknuť turistom z celého sveta. Preto ju ročne navštíví neuveriteľných 60 miliónov turistov z celého sveta a radí sa tak na 3 miesto vo svete, podľa počtu navštívených turistov .

Obrázok blogu

Je to obrosvské číslo a približne 25 % z tohoto počtu turistov navštívi ročne Andalúziu. Nečudujem sa im., Andalúzia má čo ponúknuť a okrem dávnej histórie a nádherných historických miest ponúka aj nádhernú krajinnú scenériu, v ktorej sa dá nájsť niekoľko horských národných parkov, Nájdeme tu aj pohorie Sierra Nevada, s pohoriami týčiacimi sa do výšky okolo 3 500 mnm, 

Obrázok blogu

Ja sa však skôr zameriam na horské oblasti, s krásnou prírodou, plnou zelene a vody, ktoré poskytujú ideálne podmienky pre strávenie aktívnej dovolenky v Andalúzii. Mnoho krát sa v médiách dočítam o tom, ako je táto oblasť vysušená z obrovských horúčav, ktoré tu v lete panujú. 

Zčasti majú tieto články pravdu, keďže krajina je vysušená, ale iba v určitých oblastiach, kde nezaprší aj niekoľko mesiacov. 

Ale nachádzajú sa tu aj oblasti, ktoré sú vzdialené od mora iba niekoľko desiatok kilometrov a zrazu ako keby ste sa ocitli v úplne inom klimatickom pásme a v inej krajine. 

Obrázok blogu

A v týchto oblastiach je možné celoročne prevádzkovať kaňoning (odporúča sa výhradne pod dozorom špecialistov ) , prípadne vyskúšať ako je to z Vašími lezeckými schopnosťami a skúsiť nejakú Via Ferratu ( horolezecká cesta, zaistená lanami, rebríkmi ).

Kaňoning je nádhernou aktivitou pre tých, ktorý majú radi aktívnu dovolenku , alebo ako doplnok pri leňošení na pláži .

Obrázok blogu

Táto aktivita sa prevádzkuje v nádherných prírodných scenériách v rozličných obtiažnostiach ( vieme zabezpečiť menej a viac náročné ).

Ak sa radi brodíte v korytách riek, alebo radi obdivujete priezračnú vodu v bystrinách a dvíha sa Vám adrenalín pri pohľade na padajúci vodopád z výšky 10-15 metrov,kaňoning bude tou správnou atrakciou pre Vás.

Obrázok blogu

Vyskúšate si zlaňovanie vodopádov, zažijete skoky zo skál do priezračných horských vôd , alebo sa budete šmýkať úžľabiami bystrín a riek. To všetko v krásnej prírode, s príjemným hukotom rieky, ktorý vyvoláva rešpekt a úžas zároveň.

Obrázok blogu

Jediným hlukom, ktorý budete počuť, budú výkriky radosti po zoskoku a páde do vody, alebo po zdolaní vodopádu .

Nebudem klamať, ak poviem, že táto aktivita je doslova úžasná a ešte som nepočul od niekoho aby sa po absolvovaní kaňoningu nepodelil o tieto zážitky s najbližším okolím.

Obrázok blogu

Už som absolvoval niekoľko kaňoningov, a stále sa k ním vraciam, keďže v prírode nájdete vždy niečo nové a očarujúce čo Vám ostane dlho v pamäti.

Apropo a ak sa Vás niekto opýta ako bolo na takejto aktivnej dovolenke, asi budete mať o čom hovoriť niekoľko hodín na rozdiel od toho, ak dovolenku strávite v hotelovej veľkovýkrmni typ All Inclusive, z ktorej sa dá pochválit asi takto : " Mali sme na výber plno jedla, super koláčiky, zmrzliny ". Ale bohužiaľ, to bude asi tak všetko.

Hasta luego Amigos. 

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Ešte trochu videa ,ako to vyzerá v reále :)

Skryť Zatvoriť reklamu