Super lyžovačka v španielskej Andalúzii ?? Nič nemožné

Písmo: A- | A+

Ľudia si spájajú temperamentnú a slnečnú španielsku Andalúzii najmä s morským pobrežím,letnými dovolenkami a s oddychom na pieskových plážach.

Obrázok blogu

Najčastejším miestom dovolenkárov je pobrežie Costa del Sol ( pozor nezamieňať s Costa de Almeria, ktorá takisto leží v oblasti Andalúzie, avšak neponúka takú rôznorodosť, krásu pobrežia, históriu aká sa nachádza v okolí Costa del Sol ).

Ale v dnešnom blogu, by som chcel skôr popísať o možnostiach lyžovačky v Andalúzii. Možno to znie čudne, ale aj na tomto vyslovene zimnom športe si v Andalúzii môžete zgustnúť. Od konca Novembra až do konca Apríla je možno bez prestávky lyžovať v horskom pohorí Sierra Nevada. 

Obrázok blogu

Sierra Nevada, leží neďaleko krásnej historickej Granady ( tú môžete navštíviť ak sa Vám nebude už chcieť lyžovať, alebo sa budete chcieť ohriať ).Najvyšším vrchom pohoria je vrch Mulhacén, vysoký 3 478 mnm.

Obrázok blogu

Druhým najvyšším vrchom je Pico del Veleta, výška cca 3 396 mnm. V tejto oblasti pohoria Sierra Nevada sa nachádza aj najvyššie položený lyžiarský areál v Španielsku a zároveň aj najjužnejší lyžiarský areál Európy. Mimochodom, je možno sa na tento vrch dostať aj na bicykli ( samozrejme nie v zime ) a táto výška 3 396 mnm je aj moja najvyššie dosiahnutá výška na bicykli. Takže okrem lanovky môžete využiť aj vlastné nohy .

Obrázok blogu

Takisto sa v oblasti vo výške cca 2300 mnm nachádza špičkovo vybavené vysokohorské stredisko pre prípravu športovcov. Mnoho športovcov pozná povolený krvný doping, ktorý nastáva počas pobytu vo vysokohorskom prostredí. Následne po príprave v takomto stredisku vzrastie výkonnosť športovca počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

Lyžiarsky areál v Sierra Nevade začína vo výške približne 2200 mnm . V oblasti je možné nájsť rôzne možnosti ubytovania, od kvalitných hotelov, penziónov, apartmánov až po typické domy.Samozrejme v oblasti funguje sieť barov, reštaurácií, takže o stravu a zábavu nie je núdza.

Obrázok blogu

V tomto lyžiarskom stredisku sa pravidelne konávajú rôzne preteky, ako svetový pohár či už vo freestyle, snowbordingu, skikrosu či klasického zjazdového lyžovania. O sneh tu nebýva núdza, keďže svahy sú v prípade nedostatku prírodného snehu zasnežované umelo. A v týchto výškach počas zimy snehu neubúda.

Obrázok blogu

V oblasti sa nachádzajú zjazdovky o rôznej obtiažnosti . Celkovo si tu môžete zalyžovať na 107 km zjazdoviek v rôznych obtiažnostiach, od čiernej až po výukové terény pre najmenčších alebo začiatočníkov. Taktiež je tu dostatočný počet vlekov a lanoviek. Celkovo 21 vlekov a 2 kabínové lanovky ale taktiež je tu možné nájsť aj 4 kobercové vleky. 

Obrázok blogu

Stredisko je najčastejšie navštevované v priebehu víkendov, cez týždeň sa tu dá vylyžovať do bezvedomia na voľnejších svahoch. Veľa lyžiarov (turistov) využíva každoročne záver lyžiarskej sezóny (Apríl ), kedy sa začína oslavovať príchod jari a tak je možné lyžovať doslova v plavkách.

Obrázok blogu

Ďalšou nespornou výhodou lyžovačky v tejto oblasti ( aspoň pre mňa je to obrovská výhoda, keďže nie som milovník dlhej zimy ) je to, že ak už má človek zimy a lyžovačky akurát tak po krk tak si môže skočiť do teplejších oblastí k moru ( Costa del Sol je vzdialená cca 2 - 2,5 hod. autom ) a oddychovať pri príjemných " zimných teplotách " 15 - 22 C (Január - Február ), alebo 18 - 28 C ( Marec -Apríl ), alebo sa pokochať históriou blízkej Granady, či ostatných miest. 

Obrázok blogu

Pre tých, čo obľubujú rôzne varianty aktívnej dovolenky, táto oblasť ponúka možnosti, ktoré nie je možné počas zimy prevádzať v žiadnej inej európskej krajine.

Veď v ktorej časti Európy môžete jeden deň pokojne lyžovať vo výborných podmienkach a na druhý deň už budete bicyklovať, hrať golf či tenis alebo behať popri morskom pobreží v príjemných jarných teplotách ? 

Aj preto túto oblasť ročne navštevujú milióny turistov,športovcov z celého sveta, či v zime alebo v lete. Pretože takúto rôznorodosť môžete nájsť iba v Andalúzii.

Hasta luego 

Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu