Hor sa na rakúsky Ötscher

Písmo: A- | A+

Na pozvanie rakúskych kolegov sme navštívili Dolné Rakúsko, konkrétne oblasť Mostviertel. Dvojdňový výlet sme začali poobede po celodennom pracovnom programe pod kopcom Ötscher (1893 m.) v Lackenhof(e). Cieľom bola horská chata Ötscherschutzhaus.

Pohodlne sme zaparkovali na dostatočne priestrannom parkovisku (zadarmo) a zakúpili sme si lístky na sedačkovú lanovku.

Postupne sme vo dvojiciach nasadali na lanovku a kochali sa nádherným výhľadom.

Sedačky nie sú kryté, treba sa dobre obliecť, lebo vo vyššej výške sa razom zmenilo počasie a my sme vstúpili akoby do začarovanej krajiny. Obtekala nás tajomná hmla, všade ticho, prerušovalo ho len vrčanie lanovky a fúkanie vetra.

Vystúpili sme priamo pri chate. Dvojposchodová chata ponúka ubytovanie štandardného typu s poschodovými posteľami, a spoločnými sociálnymi zariadeniami na chodbe. Zariadené jednoducho, ale čisto a účelne. Kto si nedoniesol spacák, mal k dispozícii deku. Pred večerou sme sa vybrali na malú prieskumnú výchádzku. Fúkal ostrý vietor a chumáče hmly sa prevaľovali z jednej strany na druhú. Ale aj tak sa nám odkryli pekné výhľady.

Večer v spoločnosti kolegov dopadol výborne. Posedeli sme si v útulnej  jedálni s atypickou murovanou pecou a drevenými lavicami, ochutnali sme chutnú rakúsku kuchyňu a zabavili sme sa pri rakúskych a slovenských pesničkách. Kulisu dotváral nádherný výhľad z okien – červené zapadajúce slnko, tmavomodré kopce a vzdialené svetielka v doline.

Ráno bolo ešte krajšie. Hmla zahaľovala celé údolie, vietor ju rozfukoval pomedzi kopce a my sme sa snažili zachytiť ten neopakovateľný okamih fotoobjektívom. Zopár nadšencov sa vybralo aj na vrchol Ötschera, „vychádzka“ trvá tak 1,5 hodinky.

Po raňajkách sme si zbalili svojich pár slivák a dole sme vyrazili po svojich. Však sme nejakí slovenskí turisti! Pohodlne po ceste sme zbehli až dole na parkovisko. Miestami dosť strmá cesta zahriala stehené svaly. Cestou sme sa zdravili s rakúskymi turistami smerujúcimi nahor a spievali si slovenské pesničky :-) V tento deň nás čakal Zážitkový svet Medlingtal, ale o tom viac na www.mybedeker.eu.

Skryť Zatvoriť reklamu