Zejmarskou roklinou

Písmo: A- | A+

Na potulkách po Slovensku sme sa zastavili v Slovenskom raji, aby sme sa „prešli“ Zejmarskou roklinou. Každý, kto tam už bol, alebo o nej počul, vie, že to nebola len taká obyčajná vychádzka.

Treba mať pevnú obuv a žiaden strach z výšok. Aj keď musím uznať, nie je až taká dlhá ako som očakávala. Zaparkovali sme pri priehrade Palcmanská Maša na parkovisku, privítali nás kačky, ktoré boli zrejme zvyknuté na turistov a jedna zvedavá sa odvážila prísť do bezprostrednej blízkosti až k autu. Odtiaľ sme vyrazili cez Mlynky-Biele vody hore kopcom smer tiesňava. Začalo to po červenej značke príjemnou prechádzkou lesom trochu do kopca.

Pri ústí rokliny sa značka zmenila na modrú. Vstúpili sme do riečiska a postupovali sme nahor, prišli sme k nádherným Nálepkovým vodopádom - povinná prestávka na fotenie! Potom sme pokračovali ďalej po stúpačkách a rebríkoch. Miestami si bolo treba dávať veľký pozor, kamene boli mokré a klzké, na drevených brvnách sa šmýkalo, rebríky dlhé a niektoré dosť strmé. Ale pocit to bol úžasný, adrenalínový.

Postupne sme sa vyškriabali až hore, a vyšli sme na lúku. Bola tu chata, kde sa dalo zakúpiť občerstvenie a oddýchnuť si na lavičkách. Jediné, čo nám tu prekážalo, bolo množstvo ôs. Boli všade. Deti tu môžu obzerať kone, prasiatka a motoroví nadšenci tu nájdu aj starý traktor.

Občerstvení sme vyrazli naspäť po zelenej značke. Popod nefunkčnú sedačkovú lanovku sme zliezli až na okraj chatovej osady. Rezkým krokom sme sa dostali späť do nášho východiskového bodu - na parkovisko. Asi 3 hodinový výlet (aj s prestávkami) stál za to! Viac na www.mybedeker.eu

Skryť Zatvoriť reklamu