Je ťažké nájsť si dôvody na radosť?

Myslím si, že ani nie. Len sa treba - občas - trošku viac zamyslieť...Napríklad - keď zoberiem tie individuálne (častokrát každodenné) - konkrétne "maličkosti":

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)
Obrázok blogu

Teším sa, že som sa zobudila do nového dňa. (Koľkí už nemali tú možnosť.)
Dnes ma nebolí hlava. Dôvod na radosť a iný pohľad na svet. (Na túto bolesť som sa zobúdzala už po dva dni - dnes - pohodička.)

Teším sa, že mám ešte aj dnes dovolenku. (To znamená - že mám aj prácu, z ktorej si môžem zobrať pár dní dovolenky. Taktiež, že mám potrebné zdravie a sily, aby som mohla pracovať.)

A som rada, že mám fajn pracovný kolektív. Dobrí ľudia sú okolo mňa.
Teším sa - že dovolenkujem "len" doma, praobyčajnym oddychom či spĺňaním si nejakých tých "koníčkov". (Hoci napríklad aj aktivitami na blogérskom poli.)
Teším sa - že nakoniec "padla" dovolenka v Chorvátsku. (Niektoré horúce dni mi dali "zabrať" aj na domácej pôde. Nebolo treba ani južných teplejších krajov. A ešte aj - ušetrím na budúcu dovolenku.;) A na budúcu rekonštrukciu bytu.)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalší dôvod na radosť - mám doma PC, internet - aj energie k tomu nevyhnutné. (Nie každý má i doma takéto vymoženosti.)
Teším sa - že mám kedykoľvek a akékoľvek informácie, ktoré si môžem cez net vyhľadať. (Ani nemusím vyliezť z domu. Ani kopiť papier z tlačených info. A šetrím naše lesy.)
Teším sa - že mám "kopec" záľub - vždy si môžem naplánovať, alebo aspoň snívať ;), čo urobím, keď budem mať na to viac času. (Nehrozí mi nuda.)

Teším sa - že mám dobrých susedov. Vieme sa podeliť s dobrotami kuchyne, aj vzájomne si pomôcť, keď sa vyskytne problém. (Neraz som čítala o susedských nezhodách a robení si napriek, takže aj moji fajn susedia sú ďalším dôvodom pre radosť.)
Teším sa z dobrých priateľov. (Hoci intenzita stretania sa s nimi je veľmi variabilná. Ale sú tu.)
Som rada širokej rodine. Teším sa z nového života - prírastku ďalšieho človiečika - u sestry. Aj z dorastajúcich prváčikov. (Hoci taktiež naše stretania sú v tejto plnej a uponáhľanej dobe dosť sporadické. Ale viem, že ich mám. A vieme si s každým bez výnimky nájsť k sebe cestu. Oproti iným rodinám, kde sa častokrát rozhádajú, ignorujú, mlčky obchádzajú...)
Som rada - že žijem na našom sídlisku a v našom meste. Skoro od narodenia. (Aj keď mesto nemá samé plusy, aj keď nie sme bezproblémovou oblasťou v rámci zamestnanosti.)

Skryť Vypnúť reklamu

Teším sa, že som Slovenka.

A - nech si hovorí a píše kto chce čo chce - stále mám nádej - že aj u nás na Slovensku bude lepšie.

... atď....

Nuž - pravda to nie je až také ťažké - nachádzať si - v bežných, každodenných chvíľkach - dôvody na radosť?

Ľubica Slošiarová

Ľubica Slošiarová

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura. (Seneca) Život v ústraní bez čítania a písania je smrť a pochovávanie človeka za živa. - a tak - čítam, čítam, čítam - a občas aj píšem ;) Zoznam autorových rubrík:  Veci verejné obyčajne z politiVzťahy každodenné i rodinnéOstatné prepestréSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu