Túto chorobu poznáte?

(Asi pred mesiacom mi došiel anonymný meil. Nedalo mi - začala som sa tak trošku sama s ním porovnávať. Posúďte sami.) Nedávno mi bola diagnostikovaná nasledujúca choroba: VPDSP

Písmo: A- | A+
Diskusia  (33)

VPDSP – vekom podmienený deficit sústredenia pozornosti.

Prejavuje sa to napríklad takto:

Rozhodnem sa popolievať záhradu.
Idem k hadici za múrom garáže. Všimnem si však, že aj auto potrebuje opláchnuť. Idem si po kľúč od auta, aby som ho vytiahla na priestor pred garážou. Avšak popritom uvidím na stolíku v predsieni neotvorenú poštu. Asi bude múdre pozrieť sa, či tam nie sú nejaké poukážky na zaplatenie. Položím kľúče od auta na stolík a začnem preberať poštu.

Nájdem kopu reklamných letákov, idem ich hodiť do odpadkového koša v kuchyni. Vidím, že je plný, tak letáky položím na kredenc a idem vyhodiť odpad z koša do kontajnera na ulici. Popritom si uvedomím, že vedľa kontajnera je poštová chránka, takže by bolo dobré hneď do nej vhodiť i ten list, čo som včera večer napísala. Idem si teda preň do izby.

Na stole vedľa listu leží šialka s kávou, ktorú som pila pred chvíľou. Beriem ju do ruky a cítim, že káva už vychladla. Nevadí, uvarím si novú šialku kávy. Vezmem šialku a idem do kuchyne. Cestou vidím, že kytica vo váze začína vädnúť.

Tak položím šialku na parapetu a chcem vziať vázu a nabrať do nej čerstvú vodu. Pritom uvidím na parapete svoje okuliare, ktoré som hľadala ráno. Musím si ich dať na svoj pracovný stôl, aby som o nich vedela. Ale najskôr predsalen dolejem vodu do vázy.

Položím okuliare, vezmem do ruky vázu a vidím, že za vázou leží diaľkový ovládač od televízora. Ach jaj, zas ho budeme večer hľadať. Musím ovládač položiť k televízoru do obývačky.

Hm, ale to počká, najskôr je predsa dôležité doliať vodu do vázy. Idem do kuchyne a napúšťam vodu. Pritom mi vyšplechne na kuchynskú linku. A trochu aj na podlahu. Idem do kúpeľne pre handru, aby som to utrela. Potom sa vraciam do predsiene a premietam si, čo som chcela urobiť.

Navečer:

Záhrada nie je poliata, auto nie je umyté (a nemôžem k nemu nájsť kľúče), na okne je šialka so studenou kávou, kvietky vo váze sú už úplne zvädnuté, list nie je vhodený do schránky (a tiež ho nemôžem nájsť), stratili sa mi okuliare a televíziu musím ovládať ručne, ovládač je bohviekde.
Čudujem sa, že nič nie je hotové, hoci som sa celý deň nezastavila a som ceeelkom uťahaná. No nič – idem si skontrolovať došlé meily.

Urobte mi láskavosť. Pošlite to všetkým známym, pretože si nemôžem spomenúť, komu som to napísala a komu nie.

Áno, a nesmejte sa, ak tieto situácie nepoznáte!
Váš deň sa blíži!


(Našťastie – až do takýchto dôsledkov som sa ešte večer nedostala. Ale – ktovie – či už za najbližším rohom na mňa tiež nečaká diagnóza VPDSP? ;)

Ľubica Slošiarová

Ľubica Slošiarová

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura. (Seneca) Život v ústraní bez čítania a písania je smrť a pochovávanie človeka za živa. - a tak - čítam, čítam, čítam - a občas aj píšem ;) Zoznam autorových rubrík:  Veci verejné obyčajne z politiVzťahy každodenné i rodinnéOstatné prepestréSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu