Mečiarovské praktiky v nitrianskom zastupiteľstve

Písmo: A- | A+

Ľudová platforma pôjde v regionálnych voľbách proti SMERu vo všetkých krajoch!!! Takýto novinový titulok si želali jej predstavitelia, aspoň pred voličmi. No minimálne v Nitre sa už dávno predtým kmotríčkovali vo veľkej „slovenskej" koalícii a chceli v tom pokračovať. Koniec koncov niečo podobné vidíme aj v samotnom meste Nitra. Tandem SMER - KDH valcuje. Valcuje opozíciu, valcuje odbornosť, valcuje elementárnu slušnosť. Veď moc je opojná a proti gustu žiaden dišputát.

Ako toto politické bratríčkovanie na regionálnej a mestskej úrovni vysvetlia pred občanmi, nechám na ich posúdení. Ako funguje spravovanie kraja, či mesta Nitry, to zase nechám na posúdenie voličov. Ale ako funguje prezentácia moci a jej uplatňovanie na opozičné názory v Nitre, sa radový občan nemá šancu dozvedieť.

Odbornosť v komisiách? Áno, ale iba ak ste členom ich suity. Po odchode z nej sa (bez vášho vedomia) napríklad stávate z odborníka na sociálne veci (kde máte mnoho odbornej sociálnej práce pre mesto už za sebou a mimochodom aj potrebné vzdelanie v sociálnej oblasti) zrazu „odborníkom" na dopravu a životné prostredie, s ktorými nemáte okrem vodičského preukazu a lásky k prírode žiadne iné spojenie. Odborník na sociálne veci bude po novom monitorovať výtlky na mestských cestách len preto, že už nenosí správne politické tričko. Podoba s Mečiarovou tzv. Nocou dlhých nožov z roku 1994 je v tomto prípade úplne „náhodná".

Konštruktívna kritika? Nie je v Mestskom zastupiteľstve v Nitre možná, nakoľko po nej prichádzajú osobné perzekúcie, preverovania, mediálne očierňovanie, inšpekcie, kontroly nie len vás, ale aj členov vašej rodiny a vášho zamestnávateľa.

Elementárna slušnosť? Žiadna. Tí, čo sa na vás doteraz priateľsky usmievali a pochvaľovali váš prínos pre občanov a mesto, vás teraz chcú upratať tam, kde vás bude najmenej počuť a vidieť.

Chápem argument, že mestské, či regionálne voľby sú iné ako tie celoštátne. Chápem, že v určitých prípadoch sa spája pravica s ľavicou. No v prípadoch, kedy SMER bezočivo valcuje na každej úrovni, je neprípustné ho v tom podporovať a tobôž sa k nemu pridať. Ale to nech si už spytuje svoje (politické) svedomie každý sám za seba.

Príloha: Návrh na voľbu a odvolanie členov stálych komisií

Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Nitre

Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Nitre

Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Nitre

Skryť Zatvoriť reklamu