ŽSR sa zase raz vynamenali

Môj plán na včerajší deň bol :12:55 odchod z DT príchod do BA 16:30 . Stojím v Detve na stanici a čakám na vlak. V tom o 13:10 vybehne teta z okienka a oznámi, že vlak mešká 20 minút(zabudla povedať ,že 20 minút odteraz) po polhodinovom meškaní vlaku som nastúpila na vlak pekne som sa usadila v kupé, keď tu zrazu príde sprievodčíčk, ktorá mi oznámi, že som si sadla do vozňa, v ktorom ako v jedinom sa nekurí. Vravím si, že nevadí, vo Zvolene si presadnem. Vo Zvolene sa ešte pripájali dalsie vagoni ale meškanie sa chvalabohu trochu skrátilo. Keď som si už chcela presadnúť tak nastúpil ku mne mladý pán, ktorý mi oznámil, že medzi Žarnovicou a Novou Baňou je výluka, že sa mi v podstate neoplaí presúvať. V tomto momente začínam byť už nervózna, lebo čas príchodu do B určite nebude o 16:30.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Sprievodčík nám pred Žarnovicou prišiel povedať, aby se si vystúpili z vlaku a nastúpili na autobusy, ktoré nás odvezú do Novej Bane a tam zase prestúpime na vlak. Aké bolo prekvapenie, že celý vlak sa musel narvať do 4 autobusov aj s celu batožinou. Ľudia boli v autobusoch nalačený ako sardinky a keď už sme boli naloženy šofér autobusu sa spýta,l že kto ide len po Novú Baňu .... otazke sme nepochpili a dúfali sme, že teraz nebude chcieť, aby si nietktorí ludia vystúpili...Ocitáme sa v Novej Bani, kde nás pre istotu čaklali dva vlaky..... jeden len po levice druhý až do BA .... pohodlne som sa usadila a so spolucestujúcimi sme začali hútať, či náhodou nepojdeme ešte lietadlom alebo ponorkou, keď som si zrazu spomenula, že mi niečo chýba..........

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bol to moj ruksak plný jedla a iných blbosti..... najskôr som sa ukľudnila a vyhľadala sprievodčíka. Ten mi povedal, že zavolá dispečerom a potom mi dá vedieť či sa našiel .

Po polhodine príde a oznámi mi, že ten môj vak sa nenašiel. Vravím si typické pre tento národ. Tomu človeku, ktorý mi ho ukradol, môžem akurát tak zapriať dobrú chuť.

Do Bratislavy sme nakoniec dorazili o 1715.

Ďakujem ŽSR za krásne stresujúcu cestu vlakom autobusom.

Lujza Šmitová

Lujza Šmitová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu