Ach, tá doba skúšková

Skúškové obdobie na vysokých školách zmení každého. Si milý, ľahostajný, nervózny, pozitívny, plačúci, negatívny, agresívny atď. Aspoň na chvíľu si tým treba prejsť, veď ono to nejako už dopadne. A mimochodom, chvála internetu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je to tu znova. Tá bolestivá cesta tŕním, po ktorej nasledujú za odmenu prázdniny. Ale do prázdnin je ešte ďaleko. Najprv je pred nami kolotoč zápočtov, predtermínov, seminárnych prác a skúšok. Nič sa nedá robiť, žiadny vysokoškolák sa im nevyhne. Naučiť sa celý semester za pár dní je takmer nemožná misia. Takmer. Väčšina študentov to tak-nejak zvládne, síce s ujmou na psychickom zdraví, ale prázdniny sú zázračný liek na psychiku mladých - podobný efekt má nadmerná konzumácia alkoholu, sladkostí, krátkodobé nervové zrútenia ( myseľ sa sama zregeneruje ) a absolútna nečinnosť, najlepšie v posteli. V skúškovom období budete od vysokoškoláka počuť najčastejšie rôzne variácie týchto viet :

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. Mám ešte čas

2. Sakra, nemám čas na nič

3. Nejako to dám!

4. Nedám to, som úplne blbá/ý

5. Kašlem na to, budem striptérka/predavač/upratovačka/díler drog/pouličný umelec...

6. Čože, Éčko! Ide sa piť!

Z osobnej skúsenosti vám ešte môžem sprostredkovať časový paradox študujúceho - to jest časový úsek v skúškovom, keď máte dosť času, ale stresujete, že nič nestíhate. Tento paradox funguje aj v obrátenej forme - máte málo času ( často je to večer pred skúškou ), ale mozog (tá časť zodpovedná za lenivosť) vám hovorí, že času je dosť, ráno to stihnete, stačí si to prebehnúť očami. Omyl. Pokiaľ nie ste génius alebo šťastný bastard, obrátený paradox vám prinesie Fx. Veru, lenivosť je sviňa. Treba sa aspoň trochu premôcť a pozrieť sa do tých „výcucov“. A ďakujme Bohu za internet, pretože nebyť toho, učíme sa stále z kníh a polovica z nás by už budovala svoj nedobrovoľný plán z bodu 5. 

Michaela Soboličová

Michaela Soboličová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka masmediálnej komunikácie. Mám mnoho záľub, no ani jednu preferovanú. Baví ma oblasť médií, no do žiadneho som sa zatiaľ nezaradila. Hľadám svoj zmysel života a chcem si plniť svoje ciele. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu