Bazén Grand v prevádzke

Tak presne takto znela titulka článku, ktorý ma natoľko zaujal, že sme sa s partiou rozhodli vyskúšať najnovší bazén na Slovensku a samozrejme aj v ťažkých časoch podporiť rozvoj slovenských kúpeľov. Bohužiaľ aj tu platí to staré známe:“Nie je všetko zlato čo sa blyští“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Na úvod snáď len trocha geograficky priblížiť, kde som teda strávil tento víkend. Trenčianske Teplice dávno-pradávno mesto plné hostí vďaka svojím kúpeľom. Električka, ktorá premávala medzi železničnou stanicou v Trenčianskej Teplej a Trenčianskymi Teplicami neplní dnes už svoju prepravovaciu službu, ale ide skôr o historickú pamiatku, kde sa vezie pár ľudí, aby teda chúďa električka nechodila hore-dole úplne prázdna.

Dnes už tých hostí v Tepliciach síce nie je ani z ďaleka toľko, čo bývalo, ale v každom prípade sa stále nájdu takí, ktorí sa rozhodnú načerpať nových síl práve v tomto malom mestečku na západe našej krajiny. Vydávame sa teda celá partia na výlet, ktorý začíname prechádzkou po Tepliciach – nebudem zbytočne písať stále celý názov, však snáď každý chápe, že sme stále v tých Trenčianskych.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Byť v kúpeľnom meste a nemať kúpeľné oplátky je ako byť v Sydney a nevidieť Operu – to len pre tých, ktorí by zabudli. Po peknej prechádzke sme sa teda rozhodli zavŕšiť výlet kúpaním sa pod holým nebom v novovybudovanom bazéne.

Zistili sme si, že vstupy do bazéna sú v časoch 10,00 11,00 12,30 13,30 14,30 15,30 16,30 hod. - to len, nech má článok aj nejakú informatívnu hodnotu :) Prišli sme ku bazénu a otázka znela, že kde teda je vstup. Veľmi milá babička (zdravím „babi“) nás odnavigovala do budovy Kaštieľ, kde sa predávajú lístky. Ak sa pýtate na logiku, že prečo sa lístok nedá kúpiť pri vstupe do bazéna, ale na úplne inom mieste, tak odpoveď na túto otázku nehľadajte, resp. ak ju náhodou nájdete, tak mi dajte vedieť. Po zakúpení lístkov sme sa teda presunuli do liečebného domu Krym, cez ktorý sa dá dostať ku bazénu. Ak čakáte nejakú šípku, reklamu, jednoducho čokoľvek, čo na prvý pohľad povie, že ktorým smerom sa vydať, tak bohužiaľ nečakajte. K tomu sa však ešte vyjadrím neskôr.

SkryťVypnúť reklamu

Dostávame sa teda konečne ku bazénu, teda k vstupu do bazénu. Milá tetula nám oznamuje, že si musíme dať návleky, čo som samozrejme ja využil. Horšie to mali ostatní kamaráti z partie, ktorým sa návleky neušli. Podľa inštruktáže sa teda všetci „nenávlekoví“ vyzuli, vďaka čomu mali všetci mokré ponožky :) takže rada pre všetkých budúcich návštevníkov – povinná výbava: plavky, uterák a návlaky. Vstupujeme do šatne a ďalšia inštruktáž od milej tety bola, že povinne všetci do sprchy. Trocha sklamanie, keď sprcha v šatniach nefungovala, ale keďže pred samotným vstupom bola ďalšia a tá dokonca aj išla, tak sme všetci šťastne vstúpili do bazéna. Inak teraz trocha úplne mimo... ten systém spúšťania sprchy – inžinier, čo to vymyslel, bol asi tiež počas výšky častejšie v krčme ako v škole (týmto mu to samozrejme nechcem vyčítať). My sme mu však prešli cez rozum a vodu sme pustili. Bohužiaľ naším krajším polovičkám sa systém nepodarilo prekonať a tak vošli dnu bez sprchy, ale to pšššššššššt, lebo keby to vedela tá milá tetula, tak bude zle nedobre.

SkryťVypnúť reklamu

Samotný bazén bol super a atrakcie také klasické, ktoré sa snáď nájdu na každom novšom kúpalisku. Osobne mi chýbali hodiny, keďže vstup 4,95€ má byť na hodinu a tak človek nemá prehľad koľko mu zostáva. Prekvapilo ma trocha, že keď som opúšťal bazén cca. 5 minút po výzve na odchod, tak po sprche a skontrolovaní času v šatni bolo iba 45 minút od vstupu. Na moje veľké prekvapenie do vnútra (šatne) nevpustia ani o minútu skôr, ale z bazéna ženú už po 40 minútach, čo sa mi zdalo byť dosť na figu. To len tak pre info, že teda v bazéne budete tak 40 minút v lepšom prípade.

Keď sme teda vykúpaní a spokojní odišli, tak sme (ako inak) čakali ešte na ženy, ktorým to samozrejme trvalo neskutočne dlho :) posadili sme sa na recepciu Krymu a rozprávali o chýbajúcich nápisoch. Za ten čas prišlo 6 ľudí, ktorí rovnako ako my zmatúco hľadali, kde asi sa môže nachádzať vstup a to nevravím o tých, ktorí si mysleli, že lístky kúpia pri vstupe :) keď aj tá šiesta osoba nevedela nájsť tú správnu cestu a opäť raz využila služby recepčnej, tak tá iba zúfalo povedala svojej kolegyni, že nechápe prečo tam nedajú nejakú tabuľu. Veru tak, veru tak... prečo nový bazén medializovaný snáď v každom periodiku si nezaslúži aspoň akú takú podporu? Prečo, keď konečne po rokoch sa v Tepliciach vybudovalo niečo na zvýšenie návštevnosti, sa takýmito maličkosťami odradzujú klienti, ktorí hľadajú pokladňu, vstup či aspoň smer ku bazénu?

SkryťVypnúť reklamu

Spomínam si na svoju návštevu kúpeľov v Tokyu. Síce neviem po japonsky ani A a zase Japonci snáď až na pár výnimiek zase nevedia ani A po anglicky, tak som všetko našiel bez problémov. Ak si zoberiem, že dnes by som bol cudzinec neovládajúci žiadny svetový jazyk, tak na 100% by som sa neokúpal. Jednoducho u nás, to stále nie je také ako v zahraničí a to či si to chceme priznať alebo nie je fakt. Celkom výstižne to okomentoval kamarát slovami:“ To je ako za socializmu... niečo sa vybudovalo a tým to končí.“

Nič to však nemení na tom, že sme zažili pekný víkend a každému vrelo doporučujem si spraviť výlet do Trenčianskych Teplíc spojený s kúpením pod holým nebom a ako inak s kúpeľnými oplátkami.

Ondrej Sokol

Ondrej Sokol

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ani neviem, čo napísať. Snáď len, že ma bavia nové technológie, ale zároveň si rád pozriem aj nejaké pamiatky. Videl som, čo som vidieť chcel a tak snáď už zostanem doma na Slovensku, lebo všade dobre - doma naj. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu