Slovensko má ďalšiu medailu zo Sydney 2000

Včera bol v Sydney veľmi pekný deň a tak som si povedal, že sa pôjdem pozrieť, kde naši zlatí chlapci Hochschornerovci získali po prvýkrát zlato. V Sydney je v Olympic parku miesto, kde sú všetci medailisti Olympiády a Paraolympiády vyrytí do kovových platničiek. Je tam pri nich meno, krajina a šport v ktorom bodovali. Na tom by nebolo nič zvláštne. Zvláštne však pre mňa bolo jedno meno, ktoré som našiel pri hľadaní našich chalanov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Izlakar Franjo - paraolympionik zo Slovinska (alebo Slovenska)
Izlakar Franjo - paraolympionik zo Slovinska (alebo Slovenska) (zdroj: Ondrej Sokol)

Izlakar Franjo je podľa informácii v Sydney slovenský olympijský reprezentant (alebo teda paraolympíjský). Fakt mi toto meno nič nevravelo a tak som hneď po príchode domov išiel Googlovať, že kto je ten Slovák, ktorý bude navždy zviditeľňovať Slovensko pre všetkých turistov, ktorí navštívia Olympic park v Sydney. Bohužiaľ som sa vôbec nedopátral k tomu, že by bol Slovák. 

Izlakar Franjo skutočne bodoval v Sydney v roku 2000. Získal striebro na paraolympiáde v streľbe. Bohužiaľ jeho národnosť nie je slovenská ale slovinská. Takže opäť raz niekto pomýlil tieto dve krajiny a našťastie pre nás sme z toho vyšli lepšie my. Slovensko tak získalo ďalšiu striebornú medailu :)

Ondrej Sokol

Ondrej Sokol

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ani neviem, čo napísať. Snáď len, že ma bavia nové technológie, ale zároveň si rád pozriem aj nejaké pamiatky. Videl som, čo som vidieť chcel a tak snáď už zostanem doma na Slovensku, lebo všade dobre - doma naj. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu