Tak poďme nato moji milí

Človek vedie celý život boj. Boj dobra a zla, lásky a nenávisti. Stále máme v ruke dve karty. V každej a jednej životnej situácii. Často sme v rozpakoch, hodení medzi mlynské kolá, v ktorých sa máme usmievať, keď to práve nejde, plakať kedy sa nám nechce. Chcem tu v skratke predstaviť prečo som sa nakoniec dal na boj a prečo verím, že to čo robím má zmysel.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V roku 2009 som sa vrátil na Slovensko po dvojročnom pôsobení v Poľsku. Vrátil som sa plný energie a elánu, ktorý mi ako životnému optimistovi nezmizol dodnes. Živo som sa od začiatku zaujímal o dianie v mojej rodnej Starej Ľubovni a videl som, že potrebuje vdýchnuť život do umierania, nový vietor do plachát, pozametať špinu naokolo. Nie je to ľahké, ale postupne to ide. Nikdy som sám seba nenazýval politikom a keď mi tak niekto z času na čas povie, stále s tým slovom akosi bojujem. Som však mestským poslancom v Starej Ľubovni, takže sa s tým stretávam často. Možno to bude znieť hlúpo a naivne a mnoho z Vás len mávne rukou, ale ja skutočne nie som v „politike" preto, aby som sa nabalil. Egoizmus mi akosi stále chýbal v povahových črtách. Prostredie v ktorom žijem ma prirodzene ako aktívneho človeka tlačí riešiť veci. Stará Ľubovňa nie je mesto a Spiš nie je región, kde by sme mohli ráno chodiť do kaviarne a rozprávať sa o veciach typu, či idem po práci na nákupy do Auparku alebo do Ikei. Je to tu o každodennom boji moji milí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rozhodol som sa kandidovať do Národnej rady za stranu Sloboda a Solidarita. Zase možno mnohí popod fúzy poviete, že takých tu už bolo. Prečo vlastne kandidujem?

  • Pretože si myslím, že gorily by sa mali vrátiť do džungle a nechať miesto ľuďom.

  • Pretože som presvedčený, že regionálnym problémom rozumejú ľudia z regiónov a tí by tam mali mať zastúpenie.

  • Pretože neverím na prázdne slová o istote.

  • Pretože viem, že náš región má vážny problém s rómskou otázkou a nie je nikto kto by buchol po stole a povedal bez práce nie sú koláče.

  • Pretože sa nebojím boja za dobro.

  • Pretože mám životný optimizmus a viem poukázať na zlo.

Možno ste sa niektorí pousmiali, iní si poplakali a ďalší ste tieto slová zobrali vážne. Budem rád, že v prípade, ak nepríde tohto roku koniec sveta, sa Slovensko nadýchne vďaka mladej generácii, ktorú reprezentujem do nového maratónu za lepšiu krajinu.

Aleš Solár

Aleš Solár

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Optimista... veriaci, že aj napriek zjavným účinkom zla všade vôkol je v každom človeku zakopaný aj kúsok dobra. Veriaci človek s liberálnou dušou milujúci slobodu, čerstvý vzduch a svoj región Severného Spiša a Pienin. Momentálne aj kandidát na poslanca do Národnej rady Slovenskej republiky za stranu Sloboda a Solidarita na čísle 56 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéčo prináša život

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
SkryťZatvoriť reklamu