Jednoduchosť je geniálna. / Albert Einstein /

Na stránke www.sulik.sk som sa pri preklikávaní možných okienok doklikal k okienku Odvodový bonus. Nič nehovoriaci nadpis ma zaujal svojou neadresnosťou ku mne. Spočiatku som sa zľakol množstva znakov obsahujúcich v sebe a skoro som sa nedokázal prinúťiť do čítania. Ale čím som vstrebával informácie ďalej, vťahovali ma do deja.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

O čo ide:

Zamestnávateľ vypláca čistú mzdu zamestnancovi, rozdiel medzi hrubou mzdou a čistou si berie štát a následne s ním hospodári. Vracia nám ho rôznymi formami, bohužiaľ nie všetok. Po aplikácii Odvodového bonusu by zamestnanec dostal do rúk hrubú mzdu, zaplatil by polovičné povinné odvody ako doteraz a so zbytkom by gazdoval samostatne, dľa uváženia by si priplatil dôchodkové poistenie alebo by riešil svoju reálnu situáciu.

Je to na úvod najjednoduchšie vysvetlenie Odvodového bonusu, pochopiteľné pre každého čo číta každý mesiac svoju výplatnú pásku, aj keď sa už pásky zmenili na informačné letáky komu sme čo zaplatili a koľko nám nechali. Rozhodovanie čo s našimi peniazmi robí štát a na nič sa nás nepýta. Pri Odvodovom bonuse by sme mali pocit spolurozhodovania čo s našimi peniazmi urobíme a zodpovednosť voči sebe do budúcna by sa určite zdvihla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Autor Odvodového bonusu sa neadekvátne obáva znižovania miezd, teda využitie možnosti zamestnávateľa ukrojiť z hrubej mzdy niečo pre seba. Latka by bola nadstavená v rovnakom čase pre všetkých a špekulácie zo strany zamestnávateľa by boli pre neho sebazničujúce.

Podstata Odvodového bonusu vychádza z jeho jednoduchosti aplikácie v praxi. Totiž nevytvára potrebu zvyšovania počtu zákonov a vykonávacích vyhlášok, ale odbúravaní počtu zákonov a vykonávacích vyhlášok. Základné ponímanie podstaty Odvodového bonusu je v urýchlovaní riešení a nie zakopávaní ho vo výnimkách.

Po vstrebaní informácií o Odvodovm bonuse som dal klobúk dole pred jeho celospoločenským významom.

SkryťVypnúť reklamu

Od toho večera som sympatizant strany SaS.

Ladislav Somogyi

Ladislav Somogyi

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný občan. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu