Udalosť týždňa.

Veci ktoré sa udiali na námestí pri inaugurácii prezidenta nemajú nič spoločné so zdravým rozumom. Reakcia našej polície nemohla byť iná ako bola. V dnešnej dobe, keď niekedy sami nevieme čo robíme dobre a čo zle, sa nedivím policajtom za to ako zakročili proti vlastným občanom. Konali stresovo bez nacvičených postupov na rozdiel od čínskych kolegov. Nikto ich neupozornil na to, že sa nájde niekto čo si dovolí verejne prejaviť svoj názor. Nikto im nepovedal ako majú reagovať v demokratickom štáte na prejav slobody názoru. Nevypočítateľnosť reakcií a konania vlády a prezidenta v poslednej dobe ich stavia do úlohy hromozvodu, ktorý sťahuje všetky problémy ktoré sa už vymkli spod kontroly. V podvedomí posledných udalostí v našom štáte reagovali podvedomo. To znamená: Kto má iný názor ako vedenie štátu, treba ho zraziť k zemi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Policajti sú tiež normálni obyčajný ľudia so svojimi starosťami, rodinami a deťmi a tiež so svojim strachom zo straty zamestnania, tak ako my. Oblečením si uniformy sa zviditeľňujú na verejnosti so všetkými rizikami ktoré uniforma prináša. A nakoľko uniforma ich nechráni pred urážkami poslancov SR, vyhodnotili situáciu skratovo a podvedome aktivistov spacifikovali za účelom ich ochrany pred oveľa agresívnejšou čínskou ochrankou. Nemyslím to ironicky, len sa snažím vniknúť do podvedomia našich policajtov. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pokiaľ by policajtka, ktorá bola slovne urazená poslancom SR na pôde parlamentu zatkla toho čo ju urážal, dosiahla by pochvalu alebo prepustenie? Podvedome sa bála konať, lebo si nebola istá či ju uniforma ochráni alebo poškodí. Vie niekto čo by bolo ďalej?

Pokiaľ by na " čínskom" námestí boli stovky ľudí a nie iba zopár aktivistov, bola ba situácia iná? Zakročili by policajti rovnako alebo by sa pridali k svojim občanom? Samé otázniky.

Bude dnes večer pršať alebo nie? Na Partizánskej lúke varí nejaký Sulík guláš. Chcem ho ísť ochutnať.

Číňanom som to nehovoril, neušlo by sa mi. 

Ladislav Somogyi

Ladislav Somogyi

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný občan. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu