Život píše sám

Ani by som nepovedala, aké pocity dokáže vo mne vyvolať jedno poobedie strávené v prebúdzajúcom sa parku v Košiciach. Život sa mi na istý okamih akoby zastavil. Dal mi priestor, aby som mohla premýšľať. Pomaly som si uvedomovala, ako sa každý niekam ponáhľa. Mysľou mi prebiehalo veľa otázok. Kde zmizli všetky tie ,,dokonalé“ citáty o živote? Kde sú tie múdre myšlienky ľudí? Je život až taký úžasný? Kam naozaj smerujeme?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Možno neviem odpovedať na všetky tieto otázky, ale jednu okolnosť by som chcela veľmi zmeniť, a to, aby každý naplno využil deň vo svojom živote . Zamyslite sa samy. Kedy ste si naposledy sadli, ako napríklad ja dnes, na lavičku a pokúsili sa zastaviť čas? Stačilo by odchytiť si hodinku či dve, aby ste urobili niečo krásne pre každý deň v svojom živote. Poobzerali by ste sa okolo seba a jasali nad tým, akí ste boli doteraz slepí a hluchí. Ja sama som si to uvedomila v plnom rozsahu.

Aj keď som bola iba nestranný pozorovateľ, zaujal ma jeden príbeh. Všimla som si mladú slečnu, ako sa zamyslene prechádza po parku. Život sa s ňou asi nemaznal. Jej šaty vyzerali dosť úboho, topánky, akoby ich nosili už tri generácie pred ňou a na tvári nemala ani štipku mejkapu. Obdivuhodné bolo, že aj tak bola krásna. Tvár jej žiarila velikánskym úsmevom. Posadila sa na lavičku blízko mňa. Zaujímalo by ma, ako to všetko znáša. Určite sa všetci rozprávajú o jej chudobe a nevkuse a musí trpieť ich hlúpe narážky. Veľmi ma fascinovala. Istotne mala veľmi dobré srdce, z ktorého vyžarovala nevinná krása. Stále mi vŕtalo v hlave, na čo čaká. Bola, akokeby, vo vytržení. Začalo mi to dochádzať, keď sa k nej malou rýchlosťou blížil chlapec s barlami a dvoma prstami držal ešte kvet. Zastavil sa mi dych. Ten chlapec sa mi zdal povedomý. Niečo mi našepkávalo, že som ho už videla. Keď bol už v rozoznateľnej blízkosti pri mne, uvedomila som si to. Občas som ho stretávala v našej škole, no nikdy som si ho poriadne nevšimla. Pristúpil k dievčaťu s veľkým úsmevom a daroval jej kvet a bozk. Ten bozk obsahoval neskutočné množstvo lásky. Jeden jediný bozk a ja som sa prichytila, ako mi jemná slza stekala po líci. Teraz som pochopila, čo sa deje. V tej krásnej chvíľke som si uvedomovala, že jeho život s týmto postihnutím nie je vôbec ľahulinký. Predsa existuje niečo, čo mu ho robí ľahším, a to láska. Nie hocijaká, ale skutočná.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tento zážitok mi dal neskutočne veľa. Pochopila som, že ozajstná krása sa naozaj neskrýva na povrchu, ale vo vnútri každého z nás, je len potrebné ju objaviť. Skutočne veľký človek má dve srdcia. Jedno, s ktorým dúfa a druhé, s ktorým trpí. To všetko mi dal ten chlapec. Teraz, keď okolo neho prechádzam, jemne sa pousmejem a som rada, že existujú ľudia, pre ktorých je tento svet krásny.

Ivana Spálová

Ivana Spálová

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Každý by mal denne počúvať trochu hudby, prečítať nejakú báseň, pozrieť si pekný obraz a pokiaľ možno povedať niekoľko rozumných slov.(Johann Wolfgang Goethe) Zoznam autorových rubrík:  texty piesníTo, čo si každý deň neuvedomíšSúkromné-Ulica-

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu