Iné kafé- Košice 24.1.2011

Konečne! Vytúžený koncert Iné kafé sa stal skutočnosťou a s kamarátmi sme v skvelej nálade vystúpili z mhd rovno pred Jumbo centrom, kde sa koncert konal o 20: 00 hodine. Trochu sme sa vystáli v rade na kabáty a po malom zorientovaní sme sa dostavili do sály, kde sa malo všetko odohrávať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Hneď sme si vzadu našli pult s občerstvením a dodali si trochu energie. Nechýbal ani stánok s oblečením, cédečkami, dokonca aj plagáty boli na predaj.

Na začiatku ľudia s očakávaním kričali, keď na pódium vyšiel zvukár či fotograf. Najprv,,žali slávu“ práve oni. Iné kafé po dlhom ,, kričaní, vískaní, hulákaní“ ich mena nakoniec vyšli na pódium v plnom nasadení a roztočili to piesňou Vitaj! Hneď od začiatku to naplno dýchalo rytmom a dobrou atmosférou. Vratko nás všetkých privítal a potešil informáciou, že si pre nás pripravili 30 skladieb. Vtedy ste mali počuť tie výkriky a piskoty šťastia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Potešili nás piesňami ako Svätý pokoj, Úspešne zapojení, Kto na to príde? , Figúrka, Veľkou palicou, Petra a iné. Moju kamarátku veľmi potešila celý večer ospevovaná pieseň 30. február. Vtedy už zovšadiaľ bolo naplno cítiť ,,mokrú“ atmosféru koncertu. Možno to bolo tým potom, alebo tou šikovnou dievčinou s neznámou tekutinou v ruke.

Mňa osobne veľmi potešila pieseň Biely hotel, na ktorú mám krásne spomienky. Najviac ľudia kričali asi na Ráno a Čumila, najznámejšie piesne z detstva. Bolo to nenahraditeľné žiadnym videom. Príjemné bolo ako Vratko vyzval celú sálu, aby si naraz čupli a na refrén vyskočili a spievali.

SkryťVypnúť reklamu

Nejakým spôsobom sa nam podarilo pretisnúť sa rovno dopredu a vidieť ich tváre zblízka. Trochu po nás poskákali ľudia a vyskytli sa aj nejaké pády, no bolo to niečo nezabudnuteľné spievať ich piesne s plnou sálou iných fanúšikov. Pieseň Ďakujeme Vám opäť žala úspech a každý kričal ako o život.

Na koniec samozrejme nemohla chýbať Záverečná, kde už nik nevládal z hlasom, no aj z posledných síl spievali a bolo cítiť neskutočnú silu tej piesne.

Krásne bolo, že sa tam objavili tváre aj mladšej generácie, ktorý nezažili Iné kafé, keď boli ešte ne scéne. Niektorí o nich hovoria, že sú to slovenský Green day, či Offspring, možno aj preto si našli obľubu. Verím, že aj naďalej si nájdu ich piesne nových fanúšikov a budú putovať z generácie na generáciu. Už sa teším, kedy nás opäť prekvapia nejakým turné. Verím, že sa ešte nejaké uskutoční.

Ivana Spálová

Ivana Spálová

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Každý by mal denne počúvať trochu hudby, prečítať nejakú báseň, pozrieť si pekný obraz a pokiaľ možno povedať niekoľko rozumných slov.(Johann Wolfgang Goethe) Zoznam autorových rubrík:  texty piesníTo, čo si každý deň neuvedomíšSúkromné-Ulica-

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu