Naši hokejisti prehrali prvý zápas, nie však turnaj.

Tento článok som začal písať pár minút pred tým ako nastúpili naši hokejový reprezentanti na svoj úvodný zápas na svetovom šampionáte proti Bielorusku, vonku sa práve spustil prudký lejak, vyhnal z polí aj tých najskalnejších záhradkárov a vytvoril tak priam ideálne podmienky, na sledovanie priameho prenosu pri televíznych obrazovkách. Ideálne však vraj nieje zloženie nášho mužstva, pretože chýba väčšina hráčov zo zámoria.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Už týždne sa to pretriasa v médiách i medzi fanúšikmi. Ono to je na dlhú debatu a možno teraz, keď už je po zápase, navyše prehratom, ozve sa ďalšie lamentovanie. Neopodstatnené.Ja si dokonca myslím, že je dobre, keď neprišli Tí ktorý nie sú po zdravotnej stránke úplne v poriadku, cítia sa unavení po náročnej sezóne, alebo nie sú dostatočne motivovaní a nabudení na to, aby zabojovali o dobré meno slovenského hokeja na medzinárodnom kolbišti. Zázraky očakávať nemôžeme, šampionát sa však iba začal a systém turnaja by nám tentoraz, v tejto situácii mohol vyhovovať, a to tým že sa naši hráči môžu zohrať pred tým najdôležitejším niekedy doslova mystifikovaným štvrťfinálovým zápasom, to všetko však platí za predpokladu, že postúpia zo základnej skupiny.Ak vezmeme do úvahy, že realizačný tým vybral a zostavil mužstvo z toho najlepšieho čo sa mu pýtalo a bolo k dispozícii reprezentovať, tak nieje dôvod na hádzanie flinty do žita.Teraz dostali šancu presadiť sa aj ďalší hráči, ktorí by mohli byť hladný po úspechu a okrem získania skúseností z takéhoto podujatia rozšíria reprezentačnú základňu, ktorá ak je väčšia má predpoklady dlhodobejšie dosahovať stabilnejšie výsledky.Hráči ako Bondra, Demitra, Šatan, Hossa, Pálffy, Gáborík, Višňovský a mnohí ďalší úspešní, ktorí hrajú v NHL tiež niekedy začínali na Slovensku, v našej hokejovej lige, a až časom, po tvrdej práci na sebe, získaní skúseností, množstve neúspechov, dokázali zúročiť svoj talent v prospech seba, mužstva ktoré ich zamestnáva a aj v reprezentácii. Úspech má šancu dosiahnuť každý kto si ide cieľavedome za svojim cieľom, ak sa aj toto naše mužstvo vytvorilo s cieľom uspieť, sú tam hráči, ktorí sú zdraví, vedia hrať hokej, dobre sa poskladá zostava, lavička dokáže vyhecovať aktérov na ľade, tak obhájenie doteraz dosiahnutých výsledkov na Majstrovstvách sveta je možné.Všetko to majú v rukách tréneri a hlavne hráči. My ako fanúšikovia slovenského hokeja im v tom môžeme iba držať palce, veriť tomu že ukážu na ľade všetko umenie, ktorým disponujú, dajú do hry svoja srdce, a možno pridajú niečo navyše, lebo iba tak je možné vyhrávať na takýchto turnajoch.

Miloš Španka

Miloš Španka

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek akých sú milióny. Zoznam autorových rubrík:  ŠportPolitikaO všeličomToto som zažilObjektívneFikcieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu