Nestranícky Kňažko so stranami schovanými za chrbtom

Iba blázon si u nás môže myslieť, že strany podporujú kandidátov na najrôznejšej úrovni z čírej filantropie. Kňažko nie je bez straníckych vplyvov ani ako kandidát a už vôbec nebude ako primátor.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Už dávno nežiaril Milan Kňažko takou spokojnosťou, ako keď jeho kandidatúru na primátora podporili (ďalšie) tri pravicové strany. V Bratislave to má veľký význam, lebo tu sa mnohí ľudia aj v komunálnych voľbách rozhodujú podľa straníckeho trička. Práve preto Kňažko tak veľmi o túto stranícku podporu stál. 

Kňažko už od uzavretia kandidátok opakoval, že pravicové strany by sa nemali trieštiť a zdôrazňoval, že vzhľadom na výsledok prezidentských volieb v Bratislave by ich spoločným kandidátom mal byť práve on. Aj naposledy v Bratislavskom kuriéri prízvukoval: Robím všetko preto, aby Smer-SD opäť nezískal baštu pravice. A posťažoval sa, že „vzájomné útoky na strane pravicových kandidátov nahrávajú kandidátovi strany Smer-SD“. Napokon, pán Nesrovnal jasne potvrdil, že Milan Kňažko od neho chcel, aby sa vzdal kandidatúry v jeho prospech. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre Milana Kňažka sú voľby bratislavského primátora straníckym súbojom. Na jednej strane tvrdí, že chce, „aby Bratislavčania mohli reálne zvážiť, či prinášam riešenie ich problémov.“ Na druhej strane sa stále dookola sťažuje na „roztrieštenosť pravicového spektra“. V takmer polstranovom rozhovore v poslednom Bratislavskom kuriéri nie je ani slovko o jeho „riešeniach problémov“, ale vo všetkých odpovediach útočí na Iva Nesrovnala alebo vyzýva na „jednotu pravicových strán“. 

Po Bratislave ešte stále visia bilboardy s Kňažkovým heslom „Razantný primátor bez straníckych vplyvov“. Lenže Kňažkove vyjadrenia opakovane dokazujú, že jeho hlavnou zbraňou má byť práve stranícka podpora. Byť nezávislý a stáť voči verejnosti s plejádou straníckych bossov za chrbtom je výsmechom pravde a slobodomyseľným ľuďom. Iba blázon si u nás môže myslieť, že strany podporujú kandidátov na najrôznejšej úrovni z čírej filantropie. 

SkryťVypnúť reklamu

Jediný nezávislý pravicový kandidát je dnes v Bratislave Ivo Nesrovnal. Ak za niekým stoja stranícki bossovia, spoľahnite sa, že v rukách držia špagátiky, ktorými určujú, čo sa bude diať. Ak niekoho podporuje jedna strana, prezentuje jeden stranícky záujem. Ale ak niekoho podporujú štyri, je tých záujmov toľko, že slobodná vôľa daného nominanta je to posledné, čo určuje jeho rozhodnutia. SDKÚ-DS, Most-Híd, Sieť či KDH nie sú dobročinné organizácie (rovnako ako Smer-SD na druhej strane). Máme dosť skúseností s ich nominantmi, vrátane rôznych „nezávislých odborníkov“. Ak niekoho podporia, je to obchod, z ktorého niečo musia mať. 

SkryťVypnúť reklamu

Milan Kňažko nie je bez straníckych vplyvov ani ako kandidát a už vôbec nebude ako primátor. Napokon, všetky doterajšie politické skúsenosti získaval v nejakom straníckom tričku. Teraz si ich oblieka hneď niekoľko naraz. A na bilboardoch jednoducho klame. Bratislava podľa neho potrebuje zmenu. Ak má primátorom manipulovať spolok straníckych bossov, zmena to asi bude, ale rozhodne nie v prospech Bratislavčanov. 

Anetta Spencer

Anetta Spencer

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nemám rada, ak sa ľudia ľahko vzdávajú. Ja nikdy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu