Prečo sú sprostredkovatelia unavení zo svojej práce?

V poslednej dobe som počul od veľa finančných sprostredkovateľov vetu : Som unavený zo svojej práce, odteraz sa zameriavam hlavne na štruktúru. Ale z čoho ste unavení? Nadriete sa snáď fyzicky? Veď klientov nenaháňate po horách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Chodíte k nim domov alebo oni k vám do kancelárie. A čo psychická únava? Veď väčšina sprostredkovateľov si neláme hlavu nad číslami. Neprepočítavajú, ktoré poistenie z portfólia vychádza najlacnejšie. Neriešia, aké výluky z poistenia môžu nastať pri koníčkoch alebo práci ich klienta. A už vôbec neriešia investičné portfólia.
Všetko robíte cez šablóny. Tak, aby ste sa veľmi nemuseli zaujímať o produkty. Zbavujete sa zodpovednosti tým, že klientovi dávate "garantované" produkty, na ktorých má klient garantovanú stratu, či už na inflácii alebo poplatkoch. Ak chce klient investovať, dáte mu IŽP vyváženú stratégiu, aby nebodaj neprišiel o svoju investíciu. Všetok majetok poisťujete v jednej poisťovni, nehladiac na to, kde je to najlacnejšie pre klienta alebo na kvalitu poistných podmienok. Naháňate sa za súťažami poisťovní, ktoré dávajú darčeky za väčšiu produkciu pre ich spoločnosť. Ak chce klient lacný bežný účet, pošlete ho do banky, lebo za to máte malé provízie.
Nie je potom vaša únava skôr morálna? Nelezie vám už všetko toto podvedome na nervy, pretože viete, že to nie je dobre? Myslíte si, že tým, keď budete vytvárať štruktúru a učiť ľudí robiť to isté, sa niečo zmení? Budete mať len radu nástupcov, ktorí robia svoju prácu rovnako neprofesionálne ako vy. Ale dobrý pocit vám to neprinesie. Áno, peniaze istotne áno, ale dobrý pocit si za peniaze nekúpite.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Práca finančného sprostredkovateľa by mala byť úplne o niečom inom, ako o rýchlom zarobení peňazí na životnom poistení. Myslím si, že vo veľkej miere za tento problém môže aj to, ako je nastavená samotná spoločnosť a celá tá povesť okolo "finančných poradcov". Doba sa však už zmenila. Na trhu nie sú 3 poisťovne ani jedna správcovská spoločnosť. V dnešnom svete klient potrebuje naozajstnú profesionálnu podporu. A to sa dá dosiahnuť jedine poctivou prácou finančných sprostredkovateľov.
Osobne sa teším na príchod zákona o vyplácaní provízii zo životného poistenia, ktorý podľa môjho názoru prečistí celý trh finančných sprostredkovateľov.

SkryťVypnúť reklamu

Je na každom z vás, sprostredkovateľov, ktorý pociťujete únavu zo svojej práce, aby ste sa porozprávali sami so sebou, či nie je chyba v tom, ako robíte svoju prácu.

Ľubomír Špeťko

Ľubomír Špeťko

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Finančný sprostredkovateľ, ktorý sa špecializuje na rôzne formy sporenia a investovania.-----------------------------------------------------------Vo voľnom čase kritik zle vykonanej práce finančných sprostredkovateľov.-----------------------------------------------------------Autor blogov o financiách a recenzií finančných produktov pre viaceré internetové portáli.-----------------------------------------------------------Člen odborného týmu sprostredkovateľov na portáli MojPoradca. Zoznam autorových rubrík:  FinancieFilozofia

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu