Ako stratiť lásku

Nasledujúci príspevok píšem, aby som poukázal na chybu, ktorá môj viacročný vzťah rozložila z vnútra pomaly a veľmi nenápadne. Kto je múdry, poučí sa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (173)

Mnoho krásnych vzťahov končí rýchlo a bolestivo. Nasledujú noci plné premýšľania, čo mohlo byť inak, čo som mohol spraviť a nespravil alebo som naopak spravil a partnerka trpela. Napríklad v mojom vzťahu sa často objavovalo slovíčko "občas", ktorého význam som úporne prehliadal a jeho magickú podstatu som objavil až v posledných dňoch.

Koľkokrát ste už doma počuli: "občas by si mohol navariť", "občas by si mohol poupratovať", "občas by si ma mohol niečím prekvapiť", "občas by si si ma mohol rozmaznávať",...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Úprimne povedané, nerozumel som. Snaha bola, ale moje analytické myslenie nedokázalo pochopiť skrytú myšlienku slova "občas". Čo je to "občas"? Kedy je na "občas" správna chvíľa? Je to raz za týždeň? Raz za mesiac? Každý utorok? Ja som "občas" bral ako náhodný interval. Niečo spontánne náhodné. Dokonca som spravil aplikáciu do mobilu, ktorá mi povedala „kúp kvet“ v náhodnom dátume. Možno hlúposť, ale každý si pomôže ako vie. V každom prípade to bola chyba.

Viete, že si ženy stavajú v hlave kocky? Klasické drevené kocky. Nezabúdajú na nič. Spravíte chybu a ona si postaví kocku, v ktorej má detailne zapísané, čo ste spravili. Druhá chyba a ďalšia kocka sa ocitne na prvej. Dochádza k ďalším chybám, čím veža utešene narastá. Dobrá správa je, že pokiaľ ju potešíte, jedna kocka Vám bude odňatá. Za každé sklamanie, každé zabudnuté "občas" sa posuniete o poschodie vyššie. Pokiaľ ste sa v detstve kocky hrávali, určite viete, čo sa stane, keď ich postavíte na seba priveľa.

Žiaľ, človek na niektoré veci prichádza, až keď je neskoro a pri tom sú riešenia veľmi jednoduché a jasné. Dnes viem, že ono magické "občas" je presne definované. Žiadna veda. Všetko už vyriešil život sám. Nad definíciou netreba hlboko filozofovať. Evolúcia to zariadila tak, že každý presne vie, že "občas" nastalo práve teraz. Keď prídete domov, viete, že "občas" je práve dnes. Možno si to ani neuvedomujete.

Ide presne o okamih, kedy chcete stráviť so svojou partnerkou krásne chvíle, kedy si ju chcete privinúť a prežiť svoje najintímnejšie okamihy. Zatiaľ čo Vám prebiehajú hlavou myšlienky na príjemný večer, viete, že čoskoro príde unavená z práce domov s ďalšími plánmi na varenie či upratovanie. Partnerka zavalená myšlienkami dennej rutiny nedokáže prejaviť svoju dievčenskú bezstarostnú stránku. Hoci aj unavená môže s úsmevom podľahnúť,... ale viete čo sa stane? Veža z kociek narastie o ďalšiu úroveň. Vtedy by mal chlap pochopiť a premeniť ju znova na zaľúbené dievča. Nastala najlepšia chvíľa na "občas".

Prekvapte ju maličkosťou, drobnosťou. Kvetom. Poupratuje byt, či niečo navarte. Nevadí, že sa Vám jedlo pripáli, alebo nebude správne ochutené. Ona Vás bude milovať a bude najšťastnejšia žena na svete práve pre to, že ste jej venovali svoju pozornosť a spravili iba pre ňu "občas" niečo významné. Bude iba Vaša, pripravená naplno sa oddať krásnemu večeru po boku svojho najlepšieho chlapa.

Už rozumiete prečo si myslím, že "občas" je magické slovo? Dokáže Vás prenášať do začiatkov. Keď ste spolu randili prvé mesiace, keď bolo všetko tak jednoducho nádherné, drobnosti či snaha potešiť tu boli na dennom poriadku a úžasné magické "občas" sa odohrávalo každý deň.

Neopakujte bolestivé chyby, ktoré už spravil niekto iný. Veža kociek pomaly rastie a keď padne, ťažko sa začína stavať od začiatku. Po dnešnom príchode domov sa zamyslite, či na "občas" nie je vhodná doba práve dnes. Nechajte sa inšpirovať a pouvažujte čím všetkým môžete svoju partnerku potešiť, aby bol Váš spoločný život ešte krajší a intenzívnejší.

Martin Spevák

Martin Spevák

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Jeden z Vás. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
SkryťZatvoriť reklamu