Skúška priamej demokracie

Písmo: A- | A+

Skúška priamej demokracie  Referendum = priama demokracia = obnova zmýšľania = stop rozkrádaniu a arogancii

Začnem článkom našej Ústavy SR :

Čl.93


(1) Referendom sa potvrdí ústavný zákon o vstupe do štátneho zväzku s inými štátmi alebo o vystúpení z tohto zväzku.

(2) Referendom sa môže rozhodnúť aj o iných dôležitých otázkach verejného záujmu.

(3) Predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet.

Neviem a ani som to neskúmal, či takýto bod č. 1 tohto článku bol aj v čase spolužitia s dnešnou samostatnou Českou republikou. Pretože občana sa nikto nepýtal, či s rozdelením spoločného štátu súhlasí ?! Bol to začiatok obrazu dnešnej demokracie...

Veľmi zaujímavý je bod č. 3, kde sa presne určuje, čo nemôže byť predmetom referenda !?

Prečo by si občan tiež nemohol rozhodnúť či súhlasí s nejakou daňou, respektíve jej výškou ?!

Hlavne, keď každý deň vidí ako sa „efektívne prerozdeľujú“ finančne prostriedky práve a práve občanov !!! Napríklad, občania by určite zrušili daň z nehnuteľnosti . Pretože táto daň je verejne vynútenou krádežou finančných prostriedkov svojho občana, ktorý si predmetný majetok nadobudol zo svojich už raz zdanených peňazí !!! Zdaňujú sa zdanené peniaze vo forme nadobudnutého majetku. Určite ste viacerí postrehli, že práve v súčasnosti sa cez média dokonca poukazuje na to, že občania platia veľmi nízke dane z nehnuteľností, vraj je to potenciálne výborný zdroj finančných prostriedkov pre samosprávy !? Neverte tomu, je to iba „blud“, ktorý sa Vám snažia „páni“ vložiť do Vášho zmýšľania, že to tak má byť a že toto je tá ich pravda !? Skutočne potrebujú Vaše peniaze na predražené verejné zákazky a na navýšenie svojich „nadpriemerných“ platov .

A čo štátny rozpočet ? Prečo musí byť stále s deficitom ? Načo potrebujeme financovať inštitúcie ( rozpočtové kapitoly ), ktoré neplnia svoje poslanie, napr. súdnictvo, kde sa verejne hovorí o manažovaní súdnych sporov, nevymožiteľnosť základných práv a pod. .?!

Prečo by občania nemohli rozhodnúť o svojej celej odovzdanej dani ( a nie iba o 2 % ), komu a na aký účel ju dajú. Či to bude školstvo, zdravotníctvo alebo občianske združenia, ktoré lepšie plnia vôľu občana ako štátne inštitúcie !!! Čo by asi robili „páni sudcovia“ ....možno nenútené menšie obecné služby ( Ústava SR článok č. 18 písm. e), aká „pánska elegancia“ pre svojich „poddaných“ ).

A čo tak občania, ak by sme opäť svojimi podpismi zobudili verejných funkcionárov a zobrali im tie viaceré stoličky na, ktorých sedia! Pretože oni to neurobia nikdy, tak ako to je aj z ich majetkovým priznaním !?

Skutočne nastal čas, kedy sme si začali uvedomovať, že to musíme byť práve my – občania, ktorí cez petíciu a následného referenda urobíme daný krok, pretože od volených zástupcov sa to nikdy nedočkáme.

A práve blížiace sa referendum, ktoré je potvrdením základnej pravdy, ktorú všetci vieme ( aspoň 70 až 80 % občanov ), potvrdí, či sme my občania tohto kroku schopní !!! Pretože „ Akí sú občania, taká je vláda a taký je samotný štát“. !!!

Nie sú to iba iné dôležité otázky verejného záujmu...bod. č. 2, je to oveľa, oveľa viac...

Skryť Zatvoriť reklamu