Tykanie s emisiami

Opäť raz emisie..Opäť raz nové skutočnosti..Opäť nové mená a fakty...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nedá mi to nereagovať na nové skutočnosti, ktoré sa nám objavili v súvislosti so škandalóznym a nehoráznym predajom 15-tich miliónov ton emisií „garážovej“ firme Interblue Group. Nie je to tak dávno, cca asi pred dvoma týždňami, čo minister životného prostredia Medveď verejne do médií vyhlásil, že „zmluva s Interblue je ukončená“. Čistý nezmysel. Kauza s emisiami ešte len teraz začína naberať nevídané rozmery. Krátko po vyhlásení ministra Medveďa zareagovalo nové vedenie Interblue, že zmluva je stále platná a že „nevidia dôvod prečo by mala byť ukončená“. Veľmi groteskné dohadovanie sa medzi vedením Interblue a ministrom Medveďom sa však týmto ani zďaleka ešte neskončilo a na scéne sa objavujú ďalšie nové mená a ďalšie nové fakty. Samotný fakt, že na emisnej kauze, podľa generálneho prokurátora Trnku intenzívne pracuje špeciálna prokuratúra a špeciálny oddiel príslušnej policajnej zložky nás len znova uisťuje, že ide o obrovský podvod, ktorý nemá obdobu. Všetci zainteresovaný sa však ako vždy tvária, že nevedia o čo ide a ani ich to nezaujíma, veď nech sa stará prokuratúra. Ich úlohou je predsa dokazovať svoju nevinu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nové mená na scéne? Ani nie, iba starý známy predsedu SNS Jána Slotu, ktorý sa ani netaja tým, že si tykajú. R. Bilas, bývalý zamestnanec Rezešovcov, neskoršie akcionár kúpeľov, naposledy projektový manažér Interblue vyhlásil, že celá transakcia bola maximálne legitímna, bez porušenia akéhokoľvek zákona. Ako jediného majiteľa Interblue Group označil čecha Mareka Pleyera, po ktorom teraz prevzal žezlo Interblue ďalší čech Milan Růžička. Bilas odmietol akékoľvek prepojenia na našu politickú scénu ( so Slotom sa však pozná už od roku 1992 a tyká si s ním), odmietol tunelovanie. Všetko je vraj úplne v poriadku.

Skryť Vypnúť reklamu

Zaujímavé na tom je, že „pravdu“ nám tu predkladá bývalý projektový manažér, ktorý vysvetľuje kto bol majiteľom, kto je teraz majiteľom, sľubuje nové vysvetlenia, fakty, dôkazy a vládny predstavitelia iba mlčia. Ticho je minister Medveď, mlčí aj premiér. Hra na „mŕtveho chrobáka“ sa ale niekedy nevypláca. O tom, že ide o jasné pranie peňazí svedčí aj to, že kauzu už dávno neprešetruje iba slovenská prokuratúra a polícia, ale veľmi aktívne sa o ňu zaujíma aj tá švajčiarska a americká.“.

A tak teda, čaká sa na ďalšie fakty, ďalšie nové mená a ďalšie konšpiračné teórie jednej z „mnoha kauzičiek“ v tejto našej malej ale na podvody bohatej krajinke.

Pavol Spiššák

Pavol Spiššák

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Aktívne sa zaujímam predovšetkým o politiku a verejné dianie. Zoznam autorových rubrík:  KultúraSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu