Zmena je život – život je zmena

Každý z nás má predstavu o tom, kam  sa chce  v živote posúvať . Cesta, ktorú si vyberáme, je často zdĺhavá a plná prekážok. Často sme skúšaní samotným životom, či „to“ naozaj chceme, alebo sa zastavíme na „medzizastávke“  a necháme sa pasívne unášať prúdom života. Priamočiara cesta k cieľu je ideálna a vieme, že ideál neexistuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na „realitu“ chceme pripraviť aj mládež so sociálne znevýhodnených rodín, s ktorými pracujeme. V rôznych skupinových, či individuálnych rozhovoroch poukazujeme na ich potenciál, ktorý v nich je a dá sa na ňom ďalej pracovať. Rozhodnutie je však na nich, hnací motor musia aktivovať sami. Nikdy nie je neskoro začať pracovať na sebe a zmeniť svoj spôsob života. Rozhodujúce nie je sociálne postavenie v spoločnosti. Dôležitejšie je chcieť a odhodlať sa ísť si za „svojim“. Snaha každého, kto sa o to pokúsi, môže byť ocenená práve vtedy, keď to najmenej očakáva. Netreba sa báť a pochybovať o sebe. Tam, kde sa niečo končí, iné začína. Nikdy nevieme, do akej brány sa nám vďaka zmene v našom živote podarí nájsť kľúče. Prečo to nevyskúšať? Okolo nás sa deje veľa negatívneho a pozitívne myslenie je pre súčasný svet potrebné.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Prečo neurobiť niečo pre seba? Prečo nezmeniť to, čo môžem ovplyvniť? Prajem Vám, aby ste neprestávali veriť v seba a nebáli sa riskovať, lebo neskôr už môže byť neskoro. Ak som týmito riadkami niekomu nasadila „chrobáka do hlavy“ považujem to za úspech...:-)

Viac o našej činnosti sa dočítate na našom FB a na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Mgr. Eva Kubíková Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Bloger 
  • Počet článkov:  98
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme nezisková organizácia, ktorá pôsobí v oblasti sociálnej práce v regióne Hornej Nitry. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu