Alkoholizmus ako sociálny problé

Alkohol v rodine je pre niekoho fráza, pre iného život v strachu a neskutočnej bolesti. Je to lavína, ktorá berie so sebou všetko čo jej stojí v ceste. Zabíja, ničí, devastuje. Kto neprežil a nežil s alkoholikom len ťažko pochopí. Kto žil a prežil snaží sa zabudnúť a pohnúť dopredu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Často krát sa jednotlivci aj celé rodiny obracajú s prosbou o pomoc na odborníkov, ktorí predstavujú ich svetielko nádeje. Pri našej práci sa stretávame s mnohými rodinami, v ktorých je jednou z príčin ťažkej sociálnej situácie a odobratia detí práve alkohol. Snažíme sa s nimi riešiť a vyriešiť ich neľahkú situáciu. Pomáhame im nájsť tú správnu cestu. V prípade, že sa rozhodnú zmeniť svoj život, sme tu pre nich. Život predsa máme len jeden. Skláňame sa pred každým, kto sa rozhodol absolvovať protialkoholické liečenie a dať tak šancu sebe i svojím blízkym. Podporujeme ľudí v ich okolí, ktorí sa rozhodli byť im oporou v liečení. V našom nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu sa nesnažíme len riešiť už vzniknutú situáciu, ale jej aj aktívne predchádzať. Začíname už v detskom veku a to realizovaním prevenčných programov s odborníkmi a projekciou tématických filmov s následnou diskusiou.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Mgr. Alena Grondžák Pechová

Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Bloger 
  • Počet článkov:  98
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme nezisková organizácia, ktorá pôsobí v oblasti sociálnej práce v regióne Hornej Nitry. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu