Beseda s rómskym spisovateľom pánom Jánom Šándorom

V našom centre sme mali tú česť stretnúť sa s výnimočným človekom, spisovateľom p. Jánom Šándorom, ktorý napísal 7 literárnych diel. Je autorom poviedok s rómskou tématikou, vo svojich dielach opisuje krátke príbehy inšpirované svojím životom. Táto osobnosť nášho regiónu nás zaujala natoľko, že sme sa rozhodli usporiadať krátku literárnu besedu pre deti a mládež z nášho nízkoprahového centra

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pán Šándor si pre nich pripravil niekoľko úryvkov zo svojich diel. Poučné príbehy zo života rómskeho dievčatka, ktoré boli pre deti inšpiráciou i ponaučením.

Na záver sme pre deťmi otvorili diskusiu, kde sme rozobrali hrdinku z diela, jej osud a konanie. Taktiež sme sa zamerali na dôležitý moment z tejto besedy a to práve to, že ide o rómskeho spisovateľa, ktorý sa vo svojom živote musel pobiť s osudom, aby sa mu podarilo presatiť sa. Bol pre naše deti inširáciou, tým že poctivou prácou sa človek môže dostať k svojmu vytúženému cieľu. Deti prezentovali svoj talent, záľuby a motivovali sme ich, aby na sebe pracovali a išli si za svojím snom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Miriam Mališová

Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Bloger 
  • Počet článkov:  98
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme nezisková organizácia, ktorá pôsobí v oblasti sociálnej práce v regióne Hornej Nitry. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu