Načo slúžia nízko-prahy pre deti a mládež.

Vedieť čo najlepšie využiť voľný čas je jeden z najpodstatnejších faktorov v prevencii sociálno-patologických javov u detí a mládeže. Voľný čas možno vnímať ako príležitosť pre zábavu i oddych. V mnohých prípadoch predstavuje voľný čas pre deti len nudu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nízko - prahové zariadenia sú zriaďované v lokalitách s vysokou nezamestnanosťou, či v oblastiach, kde žijú sociálne slabé rodiny, s väčším počtom detí. Problematika ako najlepšie tráviť voľný čas zamestnáva odborníkov z rôznych oblastí spoločenského života. Nízko - prahy sa venujú deťom, ktoré sú v prostredí „štandardných" zariadení pre voľný čas vnímané ako problémové, nestabilné.
Problémové správanie, alebo slabší školský prospech je potrebné minimalizovať zapájaním detí do pripravovaných spoločných akcií, kde môžu prejaviť potenciál, ktorí v sebe majú. Hlavným predpokladom práce s deťmi a mládežou v nízko - prahových centrách je nájsť vhodný spôsob ako sa nenudiť. Aj tu vedie cesta, ako znížiť všetky negatívne prejavy a ukázať, že nie každý, kto nemá silné materiálne zázemie je zlý.
Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mgr. Alena Grondžák- Pechová
Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Bloger 
  • Počet článkov:  98
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme nezisková organizácia, ktorá pôsobí v oblasti sociálnej práce v regióne Hornej Nitry. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu