Ako pokrývali monitorované médiá voľby rektorov?
UK - len SME, raz krátky prehľad 3 kandidátov pre voľbami, potom oznam po voľbách
EU - len Trend (krátky oznamy o zvolení) a HN
STU -
nikHN, krátky oznamUMB – Pravda 2krát (minioznamy), SME, TA3 (záujembol, lebo bola zvolená žena, a padlo obvinenie o korupcii, no o plánochnovej rektorky šlo minimum slov, podobne ako o hodnotení doterajšiehorektora)
TU - nik
Verejnévysoké školy dostanú budúci rok zhruba 12 miliárd korún, pričom asipolovica pôjde menovaným školám. RozpočetUniverzity Komenského v roku 2005 bol väčší ako rozpočet Košíc, druhéhonajväčšieho mesta na Slovensku (zo sumy 2,8 mld Sk bola štátna dotáciapre UK 2,3 mld).
Vysoké školy na rozdiel od základných či strednýchškôl sú vo svojej činnosti relatívne autonómne od Ministerstva školstva. Slabá kvalita mnohých škôl je prenovinárov (a elity) už roky never-ending story (naposledy v novembri Pravda: "Slovenské vysoké školy nenapredujú").
Naozaj sú rektori tak málo významné figúrky, a ich plány a dosiahnuté výsledky nestoja za reč?
Daniš pred a po voľbách 2: Počet článkov hlavného komentátora Pravdy Daga Daniša, v ktorých spomenul prepojenie Smeru na podnikateľa Vladimíra Poóra
Do parlamentných volieb 2006: jeden (2004)
Za necelý polrok po voľbách 2006: štrnásť (najnovšie minulý piatok)
Ako som písal minulý pondelok, podobné to bolo s Danišovým písaním o Jurajovi Širokom. O nič lepšie to nebolo ani v spravodajstve Pravdy, našiel som pred voľbami len 2 články (jeden v roku 2004, druhý 2005), pričom ten druhý citoval vyjadrenie vtedajšej koalície.
Podľa Daniša sú Poór a Široký podnikateľmi/sponzormi s najväčším vplyvom na novú vládu. Pravda tak dopriala svojim čitateľom také malé podnikateľsko-politické tsunami, bez systému varovania.
Staněk, odborník-poradca: Peter Staněk je externým, no plateným poradcom premiéra Fica($) pre makroekonomiku. Napriek tomu ho viacerí novinári stále uvádzajú len ako ekonóma, respektíve človeka Ekonomického ústavu SAV. Teda bez toho, aby pre divákov či čitateľov uviedli jeho konflikt záujmov. Najhorší sú novinári TA3, Pravdy a STV. Naposledy minulý týždeň TA3 analyzovala Ficom avizované údajné nevýhodné nákupy vagónov, a jediným expertom bol ekonóm Staněk. Zbytočné znehodnocovanie vlastnej roboty. Prinajlepšom.
Zmeny v publikovaní SPW: Oddnes už budú články SPW pravidelne publikované ráno, kvôli vyššej čítannosti. V titulku sa už nebude objavovať "SPW:", keďže redizajn hlavnej stránky sme.sk to urobil zbytočným.