Aké dobrodružstvá môžete zažiť s rozprávkovou knihou

Vo fantázií alebo naozaj. Rozprávková knižka Čokoládka a Kakaovník môže súperiť s knihou Charlie a továreň na čokoládu.

Aké dobrodružstvá môžete zažiť s rozprávkovou knihou
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nie kedysi dávno, ale teraz kdesi vo svete sa nachádza krajina, kde všetko funguje inak, ako u nás. V tej krajine sa vyskytuje mestečko Čokoládkovo, ktoré bolo tiež iné, ako mestá, ktoré by sme mohli poznať. Každého, kto ho navštívil upútala malá čokoládovňa na okraji mesta. Totiž to ona bola súčasťou domčeka, v ktorom bývali Čokoládka a Kakaovník.

Čokoládka a Kakaovník stáli v ich kúzelnej predajni, v ktorej predávali rôzne čokoládové bonbóny, ktoré boli tiež zvláštne. Ako tam stáli, rozprávali sa medzi sebou, ako sú obaja unavení. „Od rána sme zbierali čokoládové tobolky, aby sme mali dosť zásob na výrobu ďalších dobrôt," riekol Kakaovník. Kým Čokoládka pripravovala rôzne druhy kakaových pochúťok, jej kamarát sa pobral do záhrady, aby sa postaral o kakaovníky, po ktorých zdedil svoje neobvyklé meno. Súčasne ho sprevádzali kamaráti: sloník Bonbón a papagáj Uhlík. Veľakrát k nim chodievali pomáhať dvojčatá Natálka a Matej.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Niečo sa stalo s Kakaovníkmi!“ vykríkla Čokoládka a vyľakala sa, že im vyschli kakaové rastliny a celá odroda bola zrazu fuč. V čokoládovni nemali ani zrnko čokolády a police boli prázdne. Našťastie bol to iba sen. Pre Čokoládku a Kakaovníka by to bolo to najhoršie, čo by sa mohlo stať. Ktohovie čo by na to povedali deti, hlavne dvojčatá, lebo tiež majú radi čokoládu ako ostatné deti.

V meste ožívala fantázia a diali sa v ňom rôzne kúzla. Dozviete sa ako Čokoládka a Kakaovník s pomocou detí rozveselili zvieratká v Zoo, čím obdarovali deti svoje mamičky na ich sviatok, čo vymysleli hlavní hrdinovia na Mikuláša, na Vianoce, ba dokonca v nemocnici.

SkryťVypnúť reklamu

Čokoládka a Kakaovník zažili s deťmi príbehy, ktoré môžete zažiť aj u vás doma, v bežnom živote, hlavne s deťmi, ktoré si neradi umývajú zúbky.

Stretli ste Mikuláša, ktorý má veľmi rád mlieču čokoládu, ale nerád si umýva svoje zuby? Ak nie, kniha vám jedného predstaví, naviac sa dozviete: prečo si ich treba umývať.

Nočné mory majú nielen deti, ale aj dospelí. V jednom príbehu mal Matej zlý sen. Ako situáciu vyriešila pani učiteľka Zlatá? To sa dozviete na hodine Matematiky. 

Čo myslíte, prečo zvieratká nemôžu papať sladkosti? To vám neskôr prezradia deti Natálka a Matej v Zoo. 

V závere sa hlavní hrdinovia dotkli témy životného prostredia.

SkryťVypnúť reklamu

Akú rozprávkovú knižku majú obľúbenú vaše deti?

 

Alena Srogoňová

Alena Srogoňová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Bývam v rozprávkovej krajine, v Oravskej Lesnej. V zime biela a v lete zelená. Ale ja ju vidím aj inak, cez objektív a všetko vnímam krásne - v harmónii. Svetlo a príroda robia zázraky, ako v rozprávke - v ilúzií. Mojím koníčkom je fotografovanie, rada pečiem varím, kutím a píšem. Zoznam autorových rubrík:  rozprávky život

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu