Prezradené otázky na skúšku

Zvláštny živočích. To je meno hlavného hrdinu - ktorý nemá nič spoločné s autorom tohto príbehu (aj keď ten sa v opise definuje ako zvláštny živočích) - (potenciálnej) série krátkych (možno občas dlhších) príbehov, z časti vymyslených, z časti možno aj pravdivých. Možno sa tu niekto nájde, možno nie. Možno sa človeku pri týchto príbehoch rozum zastaví (možno ide o výplod chorej mysle), možno sa nájde čosi na premýšľanie. Treba však pamätať, že veľmi často je všetko inak, ako sa zdá. Príbeh s poradovým číslom 2 začína...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Možno to bude znieť čudne, ale Zvláštny živočích chodí navysokú školu. Už nejaký ten rôčik sa mu záhadným spôsobom darí prechádzať z jednéhoročníka na druhý, stále bližšie a bližšie k titulu. Že by bolZvláštny živočích veľmi poctivým študentom, tak to sa veru povedať nedá. Ale zas,baví ho to, čo študuje, i keď to nie je celý jeho život.

Teraz, počas slávneho skúškového obdobia, sa mu stala takázaujímavá vec. Keď si doma prezeral poštu na schránke najglobálnejšej a zrejmenajznámejšej it firmy (jej meno je veľmi ľahké vygoogliť – jej názov sa vámobjaví hneď), ozvala sa mu prostredníctvom chatu prevázkovaneho na danejschránke jeho cvičiaca Krajne popletená (Zvláštny živočích jej z tej adresyposielal elektronickú verziu seminárnej práce). Nejakým záhadným spôsobom sajej nedarilo prihlásiť do školského informačného systému, kde by zistila, kedy,o koľkej a kde je skúška z jej predmetu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak sa na to opýtala Zvláštneho živočícha, ktorý bolna daný termín dokonca prihlásený. Keď sa s tým, len tak medzi rečou (tedapodávaním požadovaných informácií), priznal, Krajne popletená mu za odmenu čosiprezradila. Už z názvu príbehu by mohlo byť zrejmé čo, ale to by nebolaúplná pravda. Krajne popletená totiž len prezradila, aké otázky nebudú. Možno sato zdá málo, no Zvláštny živočích bol vďačný aj za to, lebo aspoň si bol istý,že tie témy, ktoré ho najmenejzaujímali, najmenej bavili, a ktorým vôbec nerozumel (boli úplneteoretické), ho na skúške nestretnú.

A tak sa aj stalo. Otázky boli len z tých tématickýchokruhov, ktoré Zvláštny živočích bol naučený, ovládal ich a vôbec, aj hozaujímali. Čiže Krajne popletená mala pravdu. A to sa cení, hoci konečnývýsledok skúšky Zvláštny živočích ešte nepozná...

SkryťVypnúť reklamu

S troškou nadhľadu by sa dalo povedať, že za akúkoľvekláskavosť bude človek odmenený. :)

Stanislav Havran

Stanislav Havran

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  0x

jednoducho zvláštny živočích Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéPríbehy Zvláštneho živočícha

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu