Pustím ti dvakrát frajerku na izbu

Zvláštny živočích. To je meno hlavného hrdinu - ktorý nemá nič spoločné s autorom tohto príbehu (aj keď ten sa v opise definuje ako zvláštny živočích) - (potenciálnej) série krátkych (možno občas dlhších) príbehov, z časti vymyslených, z časti možno aj pravdivých. Možno sa tu niekto nájde, možno nie. Možno sa človeku pri týchto príbehoch rozum zastaví (možno ide o výplod chorej mysle), možno sa nájde čosi na premýšľanie. Treba však pamätať, že veľmi často je všetko inak, ako sa zdá. Príbeh s poradovým číslom 3 začína...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

To, že Zvláštny živočích je vysokoškolákom, tak o užvieme. Neviem však ta, že chodí do folklórneho súboru (no, teraz sa to už dosťpodobá aj na autora príbehu, no napriek tomu nie je Zvláštny živočích jehozosobnením). Tento týždeň, ako šiel na tréning, ho na internáte zastavilvrátnik. Opäť vyzeral trochu pripito... Ale možno to patrí k Výsadkárovejosobnosti (tak sa vrátnik volá) – to, že tak vyzerá (nie, že je, i keď,ťažko povedať).

„Hej, mladý, poď sem, kam sa ponáhľaš?“ zavolal si ho.Zvláštny živočích, trochu s nevôľou, lebo sa ponáhľal (zas meškal, resp.išiel na poslednú chvíľu) prišiel za vrátnikom, čo chce. A ten sa ho pýta,kam ide. Zvláštny živočích odvetil, že na tréning. Na otázku, že na akýtréning, odvetil, že je členom folklórneho súboru. A potom to prišlo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výsadkár sa zažal rozplývať nad tým, že jeho malí vnuci tiežchodia do detského súboru, že pocestovali poriadny kus sveta (väčší akoZvláštny živočích), a že aj keď to stojí nemálo peňazí (nie len zájazdy),že je napriek tomu rád, že deti idú týmto chodníkom. Najprv vyzdvihoval to, žesa neflákajú po ulici, že uvidia kus sveta, a jednak to je prospešné predecká aj v tom, že získajú kus sebavedomia, nakoľko nemajú problém sapostaviť pred kopu ľudí a ukázať, na koho sa teraz budú pozerať.A nakoniec, že aj malá štvorročná vnučka pôjde do súboru, že on ju tam dá,lebo už spomínané výhody.

Zvláštny živočích si na Výsadkárovi všimol jednu vec. Hrdosťstarého otca na svoje vnúčatá. Čosi, čo videl zatiaľ len na svojich rodičoch,ale aj starých rodičoch, čomu ešte nie celkom rozumie, no chápe.

SkryťVypnúť reklamu

Po tom, ako Zvláštny živočích povedal, že už naozaj musíísť, zakončil Výsadkár rozhovor nasledovne: „To som nevedel, že aj ty tancuješ.To sa mi páči, máš u mňa plusový bod. Môžeš si dvakrát priviesť na izbufrajerku, pustím ju...“ O takejto výhode folkloristu Zvláštny živočíchnaozaj nevedel, no dobre si zapamätal tie slová. Môže sa to niekedy zísť.

Stanislav Havran

Stanislav Havran

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  0x

jednoducho zvláštny živočích Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéPríbehy Zvláštneho živočícha

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu