Voľme svojou hlavou, nie podľa prieskumov

Zvolebnieva sa a vidno aj v rôznych diskusiách. A úplne ma zaráža, ked čítam, ako sa mnohí vyjadrujú, že ich voľbu ovplyvní to, aké má daný kandidát preferencie. A vyberú toho, ktorý ich má väčšie. Až mám chuť kričať "Celé zle!" Veď ide len o prvé kolo, možnosť vybrať si, koho naozaj chcem, a nie koho mi určí akýsi prieskum preferencii, zvlášť, keď je úplne zrejmé, že ani premiér Fico nemá šancu vyhrať hneď v prvom kole.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hovorí to čosi aj o tom, že ešte nie sme úplne vyspelá demokratická spoločnosť, a že sa nevieme alebo nechceme royhodnúť sami za seba. Ide o prvé kolo, akúsi kvalifikáciu do boja o kreslo prezidenta. Isté je len to, že nikto to nevyhrá hneď. A isté je aj to, že nie je nutné kalkulovať s tým, komu dať hlas aby neprepadol. Tu nejde o parlamentné voľby, kde všetko po 5% sa neráta. Tu je možné voliť naozaj oslobodene od počtov, od akýchsi nutných hraníc.
Pôvodne som chcel tento článok napísať oveľa pompáznejšie, krajšie, kvetnatejšie a najmä pútavejšie. Avšak nevyšlo, ale nevadí. Hlavné je jedno. Ľudia, voľte podľa seba, svojou hlavou (alebo aj srdcom, ale mali bz sme sa rozhodnúť najmä hlavou), a nie podľa prieskumov, ktoré možno majú za cieľ niekomu pomôcť, niekomu ublížiť. Ale najmä, je to len náčrt, obraz však vymalujeme vo volebných miestnostiach. Je na nás koho si vyberieme, nie na tvorcoch či dokonca objednávateloch prieskumov.[/content>

Stanislav Havran

Stanislav Havran

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  0x

jednoducho zvláštny živočích Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéPríbehy Zvláštneho živočícha

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu