Stratifikácia nemocníc ako téma týchto dní?

Keď sa na tému reformy a zlepšnia zdravotného systéme pre voľky vykašľali politici predošlej koalície, možno ju vracia do hry teraz vírus. Možno je idealny čas sa o nej baviť odborne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Rozhodne nie som odborník na zdravotníctvo, ale predsa len, keďže (nie len teraz) je to táme prežitia a smrti. Všetci vieme ako dopadla téma stratifikácie zdravotníctva, ktorú priniesol tím bývalej pani ministerky zdravotníctva. A ako ju poslanec z poslednej lavice a jeho poslušný bývalý akože "premiér" spláchli kvôli obavám z volieb a neschopnosti vysvetliť všetkým občanom (či aspoň ich voličom) jej nutnosť a prospešnosť.

Viem, že vláda a celé ministerstvo zdravotníctva má plné ruky práce s aktuálnom situáciou, s jej riešením a prevenciou zhoršenia, ale predsa len, toto je príležitosť ako na príklade COVID-19 poukázať na potrebu špecializácie zdravotníckych zariadení a benefity, ktoré to prináša. Toto je príležitosť vysvetliť, že sa nejedná o rušenie, ale špecializáciu, aby sme boli pripravení aj na situácie ako je tá aktuálna.

Stanislav Havran

Stanislav Havran

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  0x

jednoducho zvláštny živočích Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéPríbehy Zvláštneho živočícha

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu