Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?

Písmo: A- | A+

Neriešime to, ako vyrábať, ako stavať, ako rozdeľovať, ale ako investovať a zachytiť nejakú vlnu, cez ktorú bohatne špekulant a ožobračuje sa tvorca hodnôt.. Na podstatné veci nám energia neostáva. A to od nás chcú.

Neriešime základnú monetárnu logiku, ktorú naznačil už v minulom storočí Milton Friedman, ale ako zahmlieť kapitalistické zločiny cez bitcoiny a iné nelogické podvody. Mladým hodia technológiu blockchain, ktorá je akože niečo výnimočné a nepriestrelné(čo samozrejme nie je), a už majú dôvod na pocit nadradenosti, ktorý ich drží pri živote. Hrajú im na ego a postupne skáčeme ako niekto píska.

Novovytláčané peniaze a nové meny skončia v akciových trhoch a tam sa roztavia. Postupne na tom bohatý bohatne a chudobný chudobneje, pričom nás utíšia nízkou infláciou. Všetko navonok funguje.

Podvod v podobe kryptomien a úplný spoločenský rozvrat je na ceste. Nevedia ho zastaviť, tzv. odborníci sú v rukách kapitalistických zločincov, alebo na nulovej odbornej úrovni. Možno aj vedomí zločinci, čo asi tiež nie je vylúčené.

Nedávame si správne otázky, zločinci v médiách a politických stranách ich tam nepustia.

Quo vadis priatelia?

Skryť Zatvoriť reklamu