Láska je vo vzduchu...

Neverila som synovi, keď sa chválil, že naša malá vnučka spí aj desať hodín nepretržite. Minule som tak dlho spala aj ja u nich. Finta bola vo vzduchu. V čistom vzduchu.

Láska je vo vzduchu...
Philips Dual Scan
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čo všetko ste ochotní spraviť pre svoje deti? Určite oveľa viac ako všetko. Klišé? V tomto prípade určite nie.

Najdôležitejší ľudia v živote

Mám dvojročnú vnučku. Celá rodina sa teší na víkend. To je deň, kedy malá k nám zavíta. Pre ňu to znamená „tu môžem všetko“,  pre jej rodičov oddych a pre nás, starých rodičov - dvojnásobná radosť. Keď malá príde a keď zase odíde :) Napriek žartovným slovám ju neskutočne milujeme a statočne rozmaznávame. Keď ma syn na to upozorňuje, tak mu odvrknem, že rodičia sú na to, aby vychovávali, starí rodičia na to, aby rozmaznávali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Boj o kúsok raja

Samozrejme, pred príchodom najmenšieho najväčšieho miláčika všetko vyupratujem a vymením aj posteľnú bielizeň, nech malinká spinká v nadýchaných perinkách. Aj keď dosiahnuť nadýchané, navoňané perinky niekedy vôbec nie je jednoduché. Hlavne, ak máte suseda-ignoranta.

Môj sused si mýli atraktívnu štvrť na bývanie s autodielňou, spaľovňou odpadu, či skladiskom pneumatík. Veľmi sa mu čudujem, pretože sa im nedávno narodilo bábätko. To chúďa spolu s materským mliekom nasáva aj všetky škodlivé chemické zlúčeniny z jeho dvora. My ostatní s ním žiaľ tiež.

Účinný stredoveký zákon

Anglický panovník Eduard I.  v roku 1306 vydal nariadenie, že obyvateľstvo nesmie na vykurovanie príbytkov používať sea-coal (v dnešnej dobe by sme povedali, že nekvalitné palivo.) Porušenie tohto zákona sa trestalo telesnými trestami. Tento stredoveký zákon mal určite niečo do seba. Minimálne môj sused by si zaslúžil aspoň sto rán bičom.

SkryťVypnúť reklamu

Mami, príď tento víkend ty

Na synov návrh som zareagovala viac ako kladne. Prečo nie? Neporiadok ostane u nich a ešte sa aj o mňa postarajú.

SkryťVypnúť reklamu

Tak som teda prišla. Mám rada pekné veci a originálne interiéry. Preto ma hneď upútala dizajnová vecička, ktorá perfektne dopĺňala ich obývačku.

„Nový reprák?“ spýtala som sa. Malá rada tancuje, tak som si myslela, že je to nový hudobný reproduktor.

Syn si s nevestou vymenili pohľady, uškrnuli sa a vysvetlili mi, že je to čistička vzduchu.

Nuž čo, nemusím vedieť všetko.

Mamma mia...

Deti odišli na muzikál a pre mňa nastal najkrajší čas, uložiť malú do postele. Ešte predtým syn premiestnil čističku do detskej izby. Myslela som si, že nás to bude vyrušovať, ale ubezpečil ma, že si to ani nevšimnem. Lenže ja som si to všimla... Neskôr.

SkryťVypnúť reklamu

Môj syn prvýkrát prespal noc, keď mal tri roky a to som vtedy nespala ja, lebo som si myslela, že zomrel. Tak som mu neverila, že malé dieťa dokáže spať desať hodín.

Neklamal. Malá naozaj spala. Niežeby ma to netešilo, ale štvalo ma, že u nás sa prehadzuje, hoci izbu pred spaním vždy dobre vyvetrám. A dobre spala nielen malá, ale aj stará :)

Mám slabší spánok, ale môžem povedať, že čistička ma absolútne nerušila. Osvetlenie prístroja sa prispôsobilo prostrediu v miestnosti, syn nám nastavil spánkový režim.

SkryťVypnúť reklamu

Vždy som si myslela, že mávam ráno závrate z nízkeho tlaku, ale v ten deň som zistila, že po nich niet ani stopy. Potom som si uvedomila, že som nedávno čítala odborný článok, ako  znečistený vzduch negatívne vplýva aj na tieto spánkové problémy, či problémy s pokožkou. A to je iba zlomok zo zdravotných komplikácií, ktoré na nás číhajú počas každého nádychu.

SkryťVypnúť reklamu

Ako to funguje?

Naši si užili divadlo a ja skvelý spánok. Ráno mi syn mi vysvetlil, že čistička nonstop skenuje vzduch a v reálnom čase ho aj vyhodnocuje. Povedal mi, že ju kúpili hlavne kvôli malej, pretože  malé detičky sú najnáchylnejšie na choroby dýchacích ciest. Ich čistička dokáže zachytiť tie najmenšie mikročastice, ako sú vírusy a baktérie. Tým je výnimočná, pretože ako nás naučili hlavne posledné kovidové mesiace, najzákernejší a najnebezpečnejší nepriateľ je neviditeľný.

Snažím sa žiť ekologicky, snažím sa žiť ohľaduplne k ostatným. Nechcem byť ignorant ako môj sused. Napriek tomu nedokážem ovplyvniť ovzdušie vonku. Ale vďaka tejto skúsenosti som sa dozvedela, že vzduch si dokonale dokážem vyčistiť doma a to len behom pár minút.  

SkryťVypnúť reklamu

Najzdravšia investícia

Hneď po návrate domov som otvorila notebook a preklikala sa na tú skvelú vec. Čistička vzduchu Philips Dual Scan. Nepotrebovala som čítať ani recenzie (hoci jej svietili samé hviezdičky). Najlepšiu recenziu mi aj tak dalo dieťa, ktoré slovo ´čistička´ ešte nedokáže vysloviť, zato ho však jeho maličký organizmus neskutočne oceňuje.

PS1 : Hneď ako mi tá kráska dorazí domov, beriem si vnučku na víkend. Pustíme a zatancujeme si na pesničku Love is in the air.

PS2: A náš sused môže ísť dočerta.

Šťastná domácnosť

Šťastná domácnosť

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  38x

Od 18 rokov mám domácnosť, manžela, staršie aj oveľa mladšie dieťa, vnúča a záhradu a sťahovala som sa sedemkrát. Chodím do práce, starám sa o svojich milovaných. Premýšľam. Som jedna z vás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu