Podľa Týždenníka Plus 7 dní mala pani ministerka pred niekoľkými dňami navštíviť lekára. Príčiny zhoršenia jej zdravotného stavu vraj treba hľadať v jej plnom pracovnom nasadení. Čo to znamená? Ako ministerka sociálnych vecí etc. zodpovedá za „najdôležitejší zákon roka“ – zákonník práce (R. Fico). Okrem toho má však údajne ešte vyučovať na dvoch univerzitách ( Trnavská univerzita a Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce Svätej Alžbety ).
Nuž, na prvý pohľad je všetko v poriadku. Mohol by sa možno niekto opýtať, ako to všetko stíha, viesť taký náročný rezort (tárať nezmysly o Hitlerovi a následne hľadať dodatočné vysvetlenia za svoje stupídne výroky) a pritom k tomu ešte učiť na dvoch vysokých školách. Lenže má to jeden háčik.
Pôvodný návrh novely zákonníka práce z dielne ministerstva na čele s pani Tomanovou obsahoval totiž obmedzenie pracovného času na 48 hodín. Údajne to vraj malo znížiť nezamestnanosť. Človek s aspoň základným ekonomickým vzdelaním sa nad týmto argumentom len pousmeje, teda ani nie tak nad argumentom, ako skôr nad jeho autorom (bože, prečo je slovenský premiér opäť právnikom??).
Zaujímalo by ma teda, či by sa pracovná doba pani ministerky (ministerstvo + obe vysoké školy) zmestila pod hranicu 48 hodín. Alebo to pre jej sociálno-demokratickú výsosť neplatí a ani platiť nebude? A nebude to platiť ani pre niektorých poslancov, ktorí cez svoje manželky, svokry, dcéry, synov manažujú rodinné firmy, či iným spôsobom naháňajú svoje kšefty? Mal by na ten čudný výmysel z hlavy nejakého sociálneho inžiniera zo Smeru-SD doplatiť opäť iba slušný človek, ktorého jeden mesačný príjem nestačí na štandardný život?
10. apr 2007 o 23:00
Páči sa: 0x
Prečítané: 1 845x
Paradox ministerky Tomanovej
Hoci je ministerka Tomanová momentálne „v kurze“ kvôli jej výroku o zneužitých penzijných fondoch Hitlerovými nacistami, mňa na nej zaujalo predsa len niečo iné.
Písmo:
A-
|
A+
Diskusia
(35)