Aby bol študent dostatočne udusený vo vlastnej šťave, je potrebné dodržiavať nasledujúci postup:
Ráno človek vstane. Treba dbať na to, aby nebol príliš vyspatý, pretože to zbytočne predlžuje proces dusenia. Po základnej rannej hygiene nasleduje hygiena z trošku iného súdka - umyť riady z predchádzajúceho dňa, na ktoré včera neostal dostatok fyzických síl.
Študent umyje hlavne čajník, aby si mal do čoho uvariť čaj a hrnček, aby mal v čom zaliať kávu. Toto sú dve základné súčasti dňa. Kávu treba piť pre to, aby nám udržala oči otvorené v čase, keď sme ešte príliš náchylní vrátiť sa do ríše snov, z ktorej sme boli len pred chvíľou násilne vytrhnutí, no a čaj, poriadne silný, aby sme mali niečo na povzbudenie až do večera a mohli po ňom (narozdiel od stavu po požití kávy) zaspať kedykoľvek vo chvíli, keď o tom rozhodne naša myseľ a nie naše telo.
Počas celého procesu, celodenného nalievania sa čajom a kávou sa má študent uchovávať s neznesiteľnými pocitmi. Mal by sa cítiť neskutočne previnilo, keď na päť minút pustí z ruky knihu, aby si mohol ísť kúpiť čerstvé rožky.
Súčasťou prípravy je však aj zopár momentov, ktorým sa treba vyvarovať. Študent má časté tendencie výpadkov mysle, kedy je schopný nemyslieť na nič a po nejakom čase sa nájde s knihou v ruke a uvedomí si, že strávil desať minút "civením do blba". Rovnako treba predchádzať stavom, kedy je prúd myšlienok v študentovej hlave príliš silný a študent ho prestáva kontrolovať. Prejaví sa to rozmýšľaním nad takými faktami, ako je napríklad prepočítavanie ceny za naftu, ktorú študent plánuje spotrebovať v lete cestou do Talianska a späť.
Nezabúdajme, že študent NEMÁ právo myslieť na nič iné, než na obsah knihy pred sebou.
Ku koncu dňa sa prejavia rôzne znepokojujúce symptómy, ktorým však netreba venovať prílišnú pozornosť, jednoducho patria k procesu dusenia. Večer skrátka prichádza depresia, kedy jedinec prekonáva pocity úbohej bezútešnosti a totálnej neschopnosti zvládnuť to, čo si sám, alebo čo mu niekto iný, naložil na plecia. Depresia vrcholí niekedy okolo pól jedenástej, kedy slabší jedinec zahadzuje knihu a pustí si film, lebo veď "aj tak to nemá zmysel".
A ak sa študentovi náhodou podarí zaspať, zaspávanie bolo naozaj dlhé. Nedokázal totiž potlačiť zlé hlasy vo svojej hlave, neustále opakujúce, že tú skúšku určite nezvládne.
Ak sa v tomto procese pokračuje dostatočne dlho (predpokladaná doba prípravy je od troch do štrnástich dní), môžeme sa tešiť na dokonale udusené mladé mäsko vo vlastnej šťave, bez akejkoľvek štipky ľudskej dôstojnosti a sebavedomia.
Dobrú chuť.
(PS: Týmto gratulujem a ticho závidím všetkým silným, ktorí si o pol jedenástej uvaria druhú kávu, pokračujú až do rána, na skúške všetko vedia a nikdy nestrácajú dobrú náladu :) A pre ostatných: nemajte pochybnosti - takí fakt existujú, poznám viacerých)