Straty a nálezy

životné príbehy, okolnosti, situácie, záhady....i to život ponúka....raz easy...inokedy so hard....so confused.....so much pain.....som much hurt.....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Občas sa musíme naučiť začať milovať veci, ktoré sú pre nás dobré. Premôcť sa, prinútiť sa . Ale sú ľudia až takí dobrí klamári, aby obalamutili i seba ? Začali a dokázali žiť s vedomím, že láske ukázali chrbát ? Nechať minulosť minulosťou a tváriť sa, že sa to nikdy nestalo ? Prerušiť všetky kontakty a povedať posledné zbohom ? Vždy je koniec aj definitívnym koncom ? Môže vytvorené puto medzi dvoma ľudmi zničiť čas ? Malo to význam ? Mohlo to vydržať ? Boli si súdení ? A ak naozaj milovali, prečo boli ochotní vzdať sa jeden druhého ? Prečo zapierať city k inému ? Či láska občas nebýva aj sebecká ? Ak áno, prečo nebola sebeckou aj tentokrát ? A radšej si zvolila menej riskantný plán ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetko samé otázky a žiadne odpovede. Stanovené hranice. Porušené . Prekročené. No znovu stanovené. Nedobrovoľne trpené. Tak zmätené. Emócie všetkých druhov. Poletujúce sem a tam. Pulzujúci tep. Búrlivý buchot srdca. Spomienky do minulosti. Úsmev na perách od ucha k uchu . V očiach jemný nádych radosti, slasti, bolosti, strachu , ale v neposlednom rade i hnevu. 

Človek občas uteká, i keď nemá pred čím. Uteká, prchá. Pocit vyslobodenia, oslobodenia. Človek je zvláštny tvor. Bohatý a pri tom tak chudobný. Obklopený inými a pri tom tak opustený a sám. Kedy si uvedomí, že láska nie je to, čo nás učia romantické piesne ? Že láska jednoducho je ? Bez definícií ? Že vždy niečo musí skončiť, aby niečo iné mohlo začať ? Že je to neustály kolobeh ? Existuje šanca, aby človek sa stal naozaj nezávislým ?

Ležiac na posteli a vychutnávajúc si každé slovo piesne, ktorá mi zneje v ušiach, nejak tak cítiac sa uvoľnene a spokojne. Strácam akýkoľvek pocit bezmocnosti, beznádeje.Vymykajúc sa z nedobrovoľnej nadvlády a troška donútená okoľnosťami som ochotná uveriť, že niektoré hviezdy musia zmiznúť, aby sa mohli na oblohe objaviť ďalšie, jasnejšie .

Stela Berecova

Stela Berecova

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Život nie je o tom, aby sme vždy získali len tie najlepšie veci, či dosiahli pocit víťazstva. Naučiť sa byť šťastný s tým, čo nám život ponúka, i keď toho možno na pohľad nie je veľa, je omnoho ťažšie, ako zapáčiť sa niekomu alebo pridať sa na stranu silnejšieho. :) Zoznam autorových rubrík:  Puzzle môjho životaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu