Byť slobodný

Náhody síce neexistujú, ale ak sa nedokážeme oslobodiť od istých stereotypov, nikdy nebudeme schopní pochopiť, že každá náhoda je vlastne moment Božej vôle.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Každý deň je dňom nových možností. A záleží len na nás, ako sa zhostíme úloh, pred ktorými sa v jednotlivých momentoch ocitneme. Môžeme byť pasívny aj aktívny. Rozhodnutie je na každom z nás. 

Nedávno som počul o veľkej tragickej autohavárii so šťastným koncom. Obe autá boli riadne zošrotované, no obom účastníkom sa ako zázrakom nič nestalo. Účastníkmi boli muž a žena. Ona vystúpi z auta a žena vraví mužovi: "Toto musí byť náhoda, veľká náhoda pre nás oboch. Aha, autá sú celkom rozbité, no nám sa akoby náhodou nič nestalo. "Pozrite,fľaša vína, ktorú mám na zadnom sedadle, zostala celá. Zapime naše zblíženie," hovorí žena a ponúkla muža. Ten si uchlipne a podá žene fľašu späť. Tá ju zaštupľuje a odloží. "A vy sa nenapijete na naše zblíženie?" pýtal sa prekvapený muž. "Nie, ďakujem, ja radšej počkám na policajtov," odpovedala žena.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Behom dňa sa dá zažiť množstvo úžasných situácií. Môžete si naplánovať skvelú akciu, kde budete s tými, ktorí sa majú radi. V najlepšom, práve keď zábava je v plnom prúde, však vám ktosi zavolá na mobil a oznámi vám, že potrebuje vašu pomoc. Keď však mu poviete, kde ste, tak vám popraje skvelú zábavu a zloží. V tejto chvíli máte dve možnosti, buď pokračujete v zábave alebo sa zachováte tak, že sa rozhodnete pomôcť tomu, kto vám volal. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, môžete počítať s tým, že sa vrháte do úžasného dobrodružstva, ktoré vás urobí spokojnejšími.

Máte však len krátku chvíľu na to, aby ste pretavili vaše rozhodnutie v skutočnosť. Rýchlo sa ponáhľate, lebo čas zdanlivo hraje proti vám. Vaše rozhodnutie je však také pevné, že to môžete zvládnuť. Ale len vtedy, ak sa náhody, ktoré neexistujú, dokážu spojiť tak, aby všetko klaplo. 

SkryťVypnúť reklamu

Náhodou sa to podarí a vy sa vrháte do služby pre iných. Neuvedomujete si, že touto službou rastiete aj vy. Potom sa vám podarí, taktiež len náhodou, vrátiť sa na späť na párty, kde je stále zábava v plnom prúde. Čistou náhodou vás však na miesto činu privedie niekto, kto ani náhodou sa na tej oslave nemal objaviť. Dostal sa tam len vďaka tomu, že náhodou ste sa rozhodli poslúžiť v náhodnej situácii.

Aj po odchode toho, kto sa náhodou dostal k vám, zistíte, že jednotlivé nasledujúce prvky vznikajúcej mozaiky vznikli práve vďaka tomu, že ste sa v danej nečakanej chvíli rozhodli inak, ako sa od vás očakávalo. A to len náhodou.

SkryťVypnúť reklamu

Tieto náhody, ktoré nás všetkých stretajú počas dňa, však sú len akýmsi znamením Lásky, ktorá nám chce ponúknuť možnosť zažitia niečoho neobyčajného. Je potrebné nebyť "zošnúrovaný" a byť slobodný od každej situácie, v ktorej sa nachádzame . Lebo len tak môžeme, aj z nevýrazného momentu, urobiť obrovský zážitok Božej lásky a povedať: "Ďakujem Ti Pane Ježišu za tieto úžasné 'náhody'."

Martin Šterbák

Martin Šterbák

Bloger 
  • Počet článkov:  147
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodil som sa v minulom storočí v inom spoločenskom zriadení. Žil som v štyroch rôznych štátoch, v dvoch rôznych mestách. Od detstva som vyrastal v katolíckej rodine. Som presvedčený, že všetci ľudia sú dobrí. Viem i to, že všetko skončí dobre. Ak sa niečo javí, že má zlý koniec, znamená to len to, že sa to neskončilo.Občas pytliačim za hranicami svojich možností, no len preto, aby som spojil nezlúčiteľné a zlúčil nespojiteľné.No najmä spolu s Pilátom chcem hľadať odpoveď na otázku: "Čo je pravda?" Lebo viem, že len Pravda nás oslobodí. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu