Fight Crime Shoot Back!!

Prečo by mal pán minister Lipšíc uľahčiť držanie strelných zbraní a povzbudzovať slušných ľudí k tomu aby si zbrane zadovážili?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

1. Ak polícia príde na miesto činu do dvoch minút, nestačí to, občan by mal možnosť brániť sa, v prvom rade SÁM, na čo má logicky morálne právo. Boli sme svedkami masakru v Devínskej Novej Vsi. Napriek tomu že polícia prišla do dvoch minút, mŕtvych už bolo asi 5 ľudí a ďalším obetiam nedokázala zabrániť. Bola to ukážka totálneho zlyhania nie len policajných zložiek ktorým keď ide do tuhého tak "púšťajú do gatí", ale aj celého štátu ako takého, ktorého zákony o strelných zbraniach doslova znemožňujú zadovážiť si slušným občanom strelnú zbraň na sebeobranu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keby v osudný deň mali obete masakru pri sebe strené zbraňe, šialenec by bol mŕtvy zrejme skôr ako by stačil zabiť jedného alebo dvoch nevinných, pretože jeho streľba by bola opätovaná. Je dosť možné že by tam šialenec vôbec ani nešiel, kedže by si bol vedomý toho že susedia vlastnia alebo môžu vlastniť strelné zbrane. Napriek tomu že polícia tam bola do dvoch minút, šialenec tam pobehoval slrieľajúc na všetko živé čo sa hýbalo ešte pol hodinu a nakoniec sa zastrelil sám!!

2. V prípade zastrelenia člena SMK, jeho syn legálne držanou zbraňou začal strieľat na páchateľa, rozstrieľal mu auto a poranil ho. Páchateľ musel z miesta činu utiecť pešo, pretože bol zranený a v panike si tam dokonca zabudol doklady, takže ho polícia mohla vypátrať veľmi ľahko. A aj v prípade že by mal doklady pri sebe by ho polícia mohla ľahko alebo aspoň oveľa ľahšie vypátrať podľa ŠPZky na aute, páchateľ keďže bol zranený by sa pravdepodobne musel nechať ošetríť, čiže by zanechal po sebe "stopy".

Skryť Vypnúť reklamu

3. Väčšina prípadov keď v iných krajinách strieľali šialenci sa streľba odohrávala v tzv. Gun Free Zones teda na miestach kde je zakázané nosiť zbrane. Prečo? Dôvod je uplne prostý, na týchto miestach nikto nemá zbraň, samozrejme okrem šialenca ktorý si zbraň nelegálne zadovážil a zákaz veselo ignoroval, dobre vedel že je tu pánom, lebo on má zbraň ale ľudia okolo nie, a tak sa masaker mohol začať.

4.Obraan územia.

Ak by na Slovensko znovu plánoval zaútočiť napríklad nejaký štát, museli by počítať s faktom že každý občan vlastní zbraň. V každom okne, v každom dome, v každom byte, za každým rohom, za každým stromom sa môže nachádzať ozbrojený človek. Ako by obsadili takéto mesto alebo dedinu? Aj keby prišli z takým množstvom tankov ako v roku 68
"naší spojenci", báli by sa z nich vyliezť. Nepriateľ by sa nemohol pohybovať bezpečne. Z každého okna, z hociakej provizórnej skrýše na ulici, v lesoch, všade by sa pohybovali ozbrojení ľudia odhodlaný chrániť svoj majetok. Asi aj preto má v neutrálnom Švajčiarsku ktoré sa môže spoliehať len na vlastnú pomoc, každý ako sa hovorí "pod posteľou" strelnú zbraň. A zaujímavosťou je aj to, že vo Švajčiarsku sa žiadne šialenecké vyčínanie nekonalo.

Skryť Vypnúť reklamu

5. V USA v štáte Georgia v meste Kennesaw zašli ešte ďalej a prijali zákon ktorý prikazoval každej domácnosti držať strelnú zbraň. Policajný dôstojník Lt. Cgraig z Kennesaws Police Department sa vyjadruje "Od prijatia zákona sa v meste Kennesaw kriminalina znížila, a to hlavne násilna kriminalita", jedna občianka sa vyjadrila "mysilím že to núti ľudí premýšlať z oboch strán" ďalší občan "Mali by sme vlastniť strelné zbrane, myslím že to tak má v slobodnej spoločnosti byť..." kriminálnik ktorý si odpykáva trest na najstráženej úrovni sa vyjadril, že kontrola zbraní ich nezaujíma pretože zákony ohľadom držania zbraní proste ignorujú "nezaujíma ma čí mi vláda nariadi či môžem nosiť zbraň alebo nie, ja tú zbraň budem nosiť tak či tak".

Skryť Vypnúť reklamu

Pán Lipšic to čo ste urobili vy, je presný opak toho čo horovia fakty a diktuje zdravý rozum, obmedzlili ste držbu zbraní slušným a podstívým, ľuďom zatiaľ čo políciu slovenskej republiky ste vyzbrojili samopalmi vzor 61. Škorpión. Dali sťe veľmi nebezpečné zbrane polícii ktorá je nielen neschopná ale nemá dôveru u občanov a mnohí z jej radov doslova spolupracujú priamo s mafiou alebo sú minimálne skorumpovaní. Zároveň ste zvýhodnili mafiánske gangy ktoré si svoje zbraňe zaobstarávajú takmer bez výnimky nelegálnym spôsobom, čím ste znížili obranyschopnosť slušných ľudí a zvýhodnili gangstrov.

"Ďakujeme."

Tomas Stranovsky

Tomas Stranovsky

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Anarchokapitalista Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu