Novými florbalovými majstrami sú minuloroční vicemajstri

Písmo: A- | A+

Na pomyselný florbalový trón najmenej na rok v sobotu zhodne zasadli ženy Dragonsu Ružinov a muži Hurikánu Bratislava. Dominancia hlavného mesta je tak pre túto sezónu úplná a dá sa povedať, že aj zaslúžená.

FBC Dragons Ružinov Bratislava vo finále hranom na dva vyhráte zápasy porazil svojho finálového súpera ŠK Juventa Žirafa Žilina po výsledkoch 5-1 a 6-2. Aj keď konečné skóre hovorí o jasnej prevahe, nebola to celkom pravda. Hlavne v Žiline to bol vyrovnaný duel o výsledku ktorého rozhodli väčšie skúsenosti a sebavedomie.  

Viac na http://www.dragons.sk alebo http://www. juventa.zirafa.sk 

Obrázok blogu

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava odohral s 1.FBC Trenčín dva nádherné zápasy pred plnými halami a skvele povzbudzujúcimi kotlami, aké im môže závidieť nejeden kolektívny šport. V Bratislave pred 300 divákmi to bol od začiatku o krok bližšie k víťazstvu domáci tím a aj keď Trenčín dokázal v 3 tretine vyrovnať, o výhre vysokoškolákov rozhodol dve a pol minúty pred koncom domáci Liszkay. Odveta v Trenčíne sa pre Hurikán vyvíjala ešte priaznivejšie. Po dvoch tretinách bol stav 1-5, ale domáci sa bojovným a nadšeným výkonom dokázali vrátiť do zápasu a znížiť 2 minúty pred koncom na rozdiel jedného gólu. V infarktovom závere ešte padli dva ďalšie góly, do každej siete jeden a tak sa po výsledkoch 6-5 a 7-6 z titulu tešia Hurikáni.  

Viac na http://www.hurikan.org alebo na http://www.1fbctrencin.com 

Obrázok blogu

Oba víťazné tímy si tak vybojovali účasť v kvalifikačných skupinách Ligy majstrov.  

Celkové poradie: Ženy:  

1. FBC Dragons Ružinov 2. ŠK Juventa Žirafa Žilina

3. NTS FK-ZŠ Nemšová  

Muži:  

1. VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava

2. 1.FBC Trenčín 3. FbO Florko Košice

Skryť Zatvoriť reklamu