
Spomínaná šatňa je spojená s dievčenskými toaletami, takže nie je možné ju zamknúť. Napriek tomu, že nás vždy na začiatku školského roka profesori upozornia, aby sme si tam nenechávali počas telesnej výchovy žiadne cennosti ani peniaze, málokto ich poslúchne. Potom sa stane, že nejaká "dobrá duša" využije situáciu, poprezerá tašky a vezme, čo sa dá a to doslovne. Okrem toho, že dokopy zmizlo 4000 Sk a mobil, ukradnuté boli aj žuvačky, lesk na pery a tiež púder. Kto by kradol aj takéto veci? Väčšina profesorov sa zhoduje v tom, že to musel byť ktosi z nižších ročníkov osemročného gymnázia.
Po tom, ako moje spolužiačky zistili, že im zmizli peniaze a veci, šli za triednou. Tá to bola ohlásiť zástupkyni školy, ktorá vraj povedala, že čo má s tým robiť... Na jedne strane je pravda, že okradnuté si za to môžu sami svojou nezodpovednosťou, ale na druhej strane sa mi nepáči nezáujem zo strany vedenia o riešenie tejto situácie. Stačilo by zistiť, ktoré triedy mali v ten deň sedem hodín a koho pustili profesori na WC. Možno by sa podarilo nájsť vinníka, ale nie...
Namiesto toho, išli moje spolužiačky na políciu, podľa môjho názoru však zbytočne... Policajti nemohli urobiť viac, ako spísať zápisnicu a povedať im, že ak bude mať vedenie záujem, všetko je spísané.Napriek tomu, že v minulosti a aj v poslednom čase bolo krádeží na našej škole skutočne dosť, toto bola oficiálne prvá krádež na našom gymnáziu, pretože ako jediná bola ohlásená na polícii.
Spolužiačky prišli o peniaze na vianočné darčeky a ktosi si trošku prilepšil... Je to otrasné, že už trinásť alebo štrnásťročné deti už kradnú. Preto sa pýtam, čo budú robiť, keď budú mať osemnásť?!