AMD predstavila nový procesor pre notebooky

Druhý najväčší svetový producent procesorov, spoločnosť Advanced Micro Devices Inc., predstavila nový procesor a čipovú sadu pre notebooky s kódovým označením Turion 64 Mobile Technology. Notebooky založené na technológii Turion 64 Mobile majú byť priamymi konkurentmi notebookov postavených na platforme Centrino spoločnosti Intel. Nový procesor spoločnosti AMD patrí do rodiny 64bitových mobilných procesorov a je určený hlavne pre vyššiu triedu notebookov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Prvé notebooky poháňané novým procesorom by sa mohli na našom trhu objaviť už v polovici tohto roka.
Prvé notebooky poháňané novým procesorom by sa mohli na našom trhu objaviť už v polovici tohto roka. (zdroj: Tomek Michalski)

Tradičným problémom mobilných procesorov od AMD je ich vyššia spotreba energie v porovnaní s procesormi spoločnosti Intel. V prípade procesov Turion 64 sa spoločnosti AMD podarilo spotrebu znížiť na prijateľných 25W, čo približne zodpovedá procesorom Pentium M z platformy Centrino.

Obsahom notebookov založených na Turion 64 Mobile Technology ma byť aj, podobne ako pri platforme Centrino, bezdrôtová sieťová karta štandardu WiFi. Prvé notebooky postavené na Turion 64 Mobile Technology by sa mali objaviť na našom trhu v polke roka 2005. Konečne sa tak vytvorí relevantná konkurencia pre platformu Intel Centrino, čo v konečnom dôsledku môže zapríčiniť výraznejší pokles cien notebookov.

Peter Študent

Peter Študent

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  UžívateľInternetTechnológieTrendyZaujímavostiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu