iPod nano nový prehrávač od Apple

V San Franciscu bol včera predstavený nový hudobný prehrávač spoločnosti Apple s označením iPod nano. Nový prehrávač je nástupcom aj na Slovensku veľmi populárneho iPodu mini, ktorý bol na trh uvedený len začiatkom minulého roka. Pri svojej váhe 42 gramov a rozmeroch 90x40x6,9 mm sa stal najmenším predávaným prehrávačom vybaveným displejom spoločnosti Apple.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)
Obrázok blogu
(zdroj: Apple)

Nový prehrávač si aj napriek svojim miniatúrnym rozmerom ponechal tradičný spôsob ovládania pomocou ovládača Click Wheel. Prehrávač taktiež obsahuje podsvietený 1,5 palcový farebný LCD displej, ktorý umožňuje zobrazovať obaly prehrávaných albumov ako aj uložené fotografie.

Obrázok blogu

Na rozdiel od svojho predchodcu prehrávač iPod nano nepoužíva na uchovávanie hudobných súborov miniatúrny pevný disk, ale flash pamäte, ktoré neobsahujú pohyblivé časti. Vďaka tomu je schopný reprodukovať hudbu v porovnaní s iPod mini až o 6 hodín dlhšie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Nový iPod nano je vyrábaný v dvoch verziách, ktoré sa líšia len kapacitou úložného priestoru a samozrejme cenou. Lacnejšia verzia prehrávača s 2GB pamäti sa predáva za 200USD a väčšia, 3GB verzia, za 250USD. Obe verzie je možné zakúpiť v bielom aj čiernom farebnom spracovaní.

Obrázok blogu
Peter Študent

Peter Študent

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  UžívateľInternetTechnológieTrendyZaujímavostiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu