Mac mini, prvý lacný počítač pre priaznivcov nahryznutého jabĺčka

Počítače americkej spoločnosti Apple Computer sa vždy vyznačovali prenikavým dizajnom a budili dojem určitej exkluzivity, ktorý navyše podporovala nie práve najnižšia nadobúdacia cena. Po dnešnom vystúpení Steva Jobsa, CEO spoločnosti Apple, stráca tvrdenie o cenovej nedostupnosti počítačov Apple svoje opodstatnenie. Steve Jobs vo svojom vystúpení na výstave MacWorld Expo predstavil nové počítače radu Mac mini, ktorých nadobúdacia cena začína na hranici $499 (necelých 15 000Sk).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)
Prvý lacný počítač z dielne americkej spoločnosti Apple Computer je zaujímavý okrem svojej ceny aj malými rozmermi.
Prvý lacný počítač z dielne americkej spoločnosti Apple Computer je zaujímavý okrem svojej ceny aj malými rozmermi. (zdroj: Apple Computer, Inc.)

Spoločnosť Apple neostala nič dlžná svojej tradícii inovatívneho dizajnu a tak počítače radu Mac mini môžme pokojne zaradiť medzi dizajnérske skvosty v oblasti IT. Počítač je skrytý v kovovej skrinke so štvorcovou podstavou strany 16,51cm a výškou 5,08cm. Na prednej strane tejto skrinky sa nachádza len štrbina kombinovanej DVD-ROM/CD-RW mechaniky a dióda informujúca o chode počítača. Vypínacie tlačidlo spolu so všetkými vstupno-výstupnými rozhraniami sú skryté pred zrakom užívateľa na zadnej strane počítača.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu


FOTO - Apple Computer, Inc.

Počítače Mac mini sa budú predávať v dvoch hardvérových konfiguráciách. Základná veria obsahuje procesor radu PowerPC G4 taktovaný na 1,25GHz, 256MB RAM, 40 GB pevný disk a jej cena bude spomínaných $499. Druhá, výkonnejšia verzia, sa od základnej líši rýchlejším procesorom (1.42GHz), väčším diskom (80GB) a cenou $599. Počítače Mac mini neobsahujú vo svojom základnom balení monitor ani klávesnicu a myš. Tieto komponenty treba v prípade potreby samostatne dokúpiť.

Obrázok blogu


FOTO - Apple Computer, Inc.

Obsahom dodávky je aj softvérové vybavenie skladajúce sa z operačného systému Mac OS X verzie 10.3 a softvérových balíkov iLife ‘05 (vrátane iTunes, iPhoto, iMovie, iDVD a GarageBand), AppleWorks a Quicken 2005.

SkryťVypnúť reklamu

Nový Mac mini určite nepatrí medzi najvýkonejšie počítače na trhu, ale svoju funkciu lacného štýlového počítača si plní na výbornú. Niekto by možno mohol namietať, že o Mac mini sa nedá, v porovnaní s tradičnými PC, hovoriť ako o lacnom riešení. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že v kontúrach cenovej politiky spoločnosti Apple Computers ide o cenovo bezkonkurenčné riešenie s vynikajúcim pomerom cena/výkon.

Peter Študent

Peter Študent

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  UžívateľInternetTechnológieTrendyZaujímavostiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu