Ukradnutý mobil spozná zlodeja podľa chôdze

Mobilné zariadenia ako vreckové počítače a mobilné telefóny by v blízkej budúcnosti mohol pred ukradnutím a prípadným zneužitím chrániť nový typ zabezpečenia. Zamedziť neoprávnenému používaniu majú špeciálne senzory, ktoré rozpoznajú majiteľa od zlodeja na základe štýlu chôdze a držania tela. Systém neustále vyhodnocuje štýl chôdze majiteľa a v prípade výrazných zmien dokáže automaticky zablokovať zariadenia a tak predísť jeho ďalšiemu zneužitiu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Na zabezpečenie stačí len chôdza

Novú koncepciu len nedávno predstavil tím fínskych odborníkov z Technického výskumného centra VTT, ktorý novinku hneď aj demonštroval na prototype mobilného telefónu. Oproti bežnému aparátu sa predvedený prototyp na prvý pohľad v ničom nelíšil. Hlavná inovácia sa skrýva pod krytom mobilného telefónu, kde sa nachádzajú špeciálne senzory snímajúce pohyb zariadenia.

Zabudované senzory neustále monitorujú pohyb zariadenia a tak vytvárajú matematický model chôdze majiteľa. Vďaka tomu systém dokáže postupným učením vytvoriť dokonalý profil majiteľa a tak ho odlíšiť od neoprávnenej osoby. V prípade potreby sa môže zariadenie automaticky zablokovať a to až dovtedy kým jeho pravý majiteľ nezadá bezpečnostný kód.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neustála kontrola

V porovnaní s inými druhmi zabezpečenia je koncepcia nenáročná na použitie, nevyžaduje od používateľa žiadne špeciálne úkony. Ako najväčší prínos sa však ukazuje takmer neustála ochrana zariadenia, ktorú doteraz nedokázala zaistiť skoro žiadna iná technológia.

Peter Študent

Peter Študent

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  UžívateľInternetTechnológieTrendyZaujímavostiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu