Liečba Ficom

Písmo: A- | A+

Séria neuveriteľných zlyhaní bývalých vládnych strán, fatálne sklamanie dôvery ich voličov, ako aj priaznivá situácia v nacionálno-socialistickej strane spektra, kde Smer vykuchal zvyšky HZDS a SNS, spolu s (vďakabohu) neúspechom "strán" ako 99 percent spôsobili situáciu, keď prvý krát v modernej histórii slovenskej samostatnosti môžeme zažiť vládu jednej strany. Strany Roberta Fica.

Pár slov k výsledkom volieb 2012:

- v roku 2010 získali nacionálni socialisti (Smer, SNS, HZDS) dohromady 44,18% platných odovzdaných hlasov. V absolútnych číslach dostali 1.118.081 hlasov.

- v roku 2012 získali tí istí nacionálni socialisti (Smer, SNS, HZDS) dohromady 49,89% platných odovzdaných hlasov. V absolútnych číslach je to 1.274.472 hlasov.

Čiže o vyše 156 tisíc hlasov viac.

- v roku 2010 získali pravicoví chaosníci (SDKU, SAS, KDH, MOST) dohromady 44,2% platných hlasov. V absolútnych číslach to bolo 1.118.622 hlasov.

- v roku 2012 získali takmer tí istí pravicoví chaosníci (SDKU, SAS, KDH, MOST a naviac OĽ) dohromady 36,23% platných hlasov. V absolútnych číslach je to 925 996 hlasov.

Čiže o takmer 200 tisíc hlasov menej.

Osobne si myslím, že Slovensko je stále delené jednou hlavnou štiepnou líniou - tou pravo-ľavou, a vo voľbách ide akurát o to, ktorá polovica je viac naštvaná, motivovaná ísť voliť, a ktorá je viac znechutená, a demotivovaná ísť voliť.

Séria neuveriteľných zlyhaní bývalých vládnych strán, fatálne sklamanie dôvery ich voličov, ako aj priaznivá situácia v nacionálno-socialistickej strane spektra, kde Smer vykuchal zvyšky HZDS a SNS, spolu s (vďakabohu) neúspechom "strán" ako 99 percent spôsobili situáciu, keď prvý krát v modernej histórii slovenskej samostatnosti môžeme zažiť vládu jednej strany. Zbytočné sú náreky, skúsim z celej situácie toho vytiahnuť pozitíva:

1) HZDS je definitívne po klinickej smrti. Pritom ešte pred 10-timi rokmi vyhrali voľby, na to netreba zabúdať.

2) SNS a SMK mimo parlamentu. Skvelé, primitívny nacionalizmus si miesto v parlamente nezaslúži.

3) pravica má 4 roky na reštart. Ako som písal - pravicové strany majú na to, aby porazili Fica. Len to chce obrovské množstvo pokory, a ešte väčšie sebareflexie. Uvidíme, či sú toho soudruzi schopní.

4) potvrdilo sa pravidlo, že pravicoví voliči sú omnoho citlivejší na korupčné škandály, ako voliči ľavice, ktorým by mohol nejaký alfa samec s hrubý, krkom a hubou plnou sľubmi ukradnúť aj nos medzi očami, a oni by mu to odpustili. Podľa mňa je to ale čiastočne dobrá správa, oni (tí citlivejší voliči) tu niekde sú, len čakajú, či budú môcť zas raz hlasovať za slušnejšie Slovensko.

5) Fico musí vládnuť sám. Žiadni koaliční partneri, žiadne handry na vytretie nôh, a žiadne výhovorky na neschopnosť iných. Musí pekne ukázať, čo vie, a to v ďaleko komplikovanejšej situácii, ako keď v roku 2006 sadal za prestretý stôl. Mám síce obavu, čo príde, a nie malú, rovnako v zásade nepokladám vládu jednej strany za zdravé riešenie, ale - tak trochu škodoradostne - želám tým 1.134.280 ficovoličom, nech sa presvedčia, aké istoty im ich predseda dokáže doniesť.

Snáď to tento štát prežije. Snáď prežijeme liečbu Ficom.

Veľa štastia.

Skryť Zatvoriť reklamu